„Ahhoz képest, hogy milyen költségvetéssel rendelkezünk, a sereghajtó Botoșani után a legkevesebb pénzből gazdálkodunk,
eléggé jól sikerült összerakni a csapatot, a beállósaink például szenzációsan teljesítenek, de a fiatal romániai játékosok is többé-kevésbé felnőnek a feladathoz.
Ez nem azt jelenti, hogy nem lenne szükség további erősítésekre, de elégedettek vagyunk a teljesítményükkel” – mondta a Székely Sportnak Kiss István. Kiemelte, az eredményességben nagy érdeme van a csapat szakmai vezetésének, amely erre a szezonra megerősödött.
A klubelnök rámutatott, a legnehezebb kiszállásaikat már letudták, játszottak a közvetlen vetélytársaikkal,
Alexandriával, Konstancával, Kolozsvárral és Araddal, tehát talán valamivel könnyebb lesz a visszavágó-sorozat, mint az alapszakasz első része.
Kiss István közölte, az eddigi mérkőzéseik közül egy olyan volt, amelyen esélytelenek voltak, ez az aradi kiszállás volt, az összes többi találkozón egy kosaras különbséggel kaptak ki, és volt egy meccsük, ami után mind a három bírót két fordulóra felfüggesztették. A marosvásárhelyi csapat még nem játszott a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC ellen, a január eleji mérkőzésen
a tisztes helytállás a célja, mert bár tudják, hogy a háromszéki együttes más kategória, de meg szeretnék izzasztani.
„A nézőszámunk is szép lassan nő, ebből a szempontból hazai szinten az első háromban benne vagyunk. Mert vannak olyan csapatok, amelyeknél ötven, vagy még kevesebb néző van a hazai mérkőzéseiken. Legutóbb Kolozsvárra harminc vásárhelyi szurkoló kísérte el a csapatot, a hazaiaknak pedig mindössze húsz nézőjük volt”.
Kiss István hangsúlyozta, mindenképpen be szeretnének jutni a legjobb négy közé a bajnokságban és a kupában is.
Az újonc Sirius KK hét győzelemmel és négy vereséggel az ötödik helyet foglalja el a bajnoki tabellán, és az őszi szezon során kellemes meglepetést okozott, hiszen több találkozójukon is magabiztos teljesítményt nyújtottak. A marosvásárhelyiek hazai pályán biztosíthatják be részvételüket a kupa négyes döntőjében, január 6-án, csütörtökön 18 órától döntetlen állásról várják a CSM Alexandria elleni visszavágót.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!