Megvan az ellenfél, egy lépésre a négyes döntőtől a Sepsi-SIC

Horváth Bálint Ottó 2024. október 23., 11:04 utolsó módosítás: 2024. október 23., 11:17

Kisorsolták a női kosárlabda Román Kupa harmadik fordulójának párosításait, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC ellenfele a másodosztályú CSM Alexandria lesz.

A sepsiszentgyörgyiek hazai pályán kezdenek és idegenben biztosíthatják be helyüket a négyes döntőben Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

A háromszéki együttes ebben a körben csatlakozik a kupasorozathoz, mert a szabályzat értelmében azok a klubcsapatok, amelyek a nemzetközi porondon érdekeltek, csak ebben a szakaszban kell pályára lépjenek.

A nyolcszoros kupagyőztes Sepsi-SIC-nek kedvező sorsolásban volt része, hiszen elkerülte az élvonalbeli vetélytársait, és helyettük a másodosztályban játszó CSM Alexandria ellen küzd a továbbjutásért.

A párharcot oda-visszavágó rendszerben november 30. és december 4. között játsszák le, a sepsiszentgyörgyiek hazai pályán kezdenek és idegenben biztosíthatják be helyüket a jövő év március 1-jén és 2-án megrendezésre kerülő négyes döntőben.

Női kosárlabda, Román Kupa, a 3. forduló párosításai:
Aradi FCC Baschet–Bukaresti Rapid
Konstancai CSM–Bukaresti Agronomia
CSM Targoviște–Kolozsvári Universitatea
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–CSM Alexandria

Belgrádban tesznek újabb próbát a pontszerzésre

Újabb mérkőzés vár a sepsiszentgyörgyi csapatra az Európa Kupában, a csoportkör harmadik fordulójában csütörtökön 18 órakor Belgrádban a Crvena zvezda otthonában játszanak. A Sepsi-SIC elvszítette az első két találkozóját a görög Proteasz Voulasz és a spanyol IDK Euskotren ellen, míg a szerb vetélytárs eddig egy győzelmet és egy vereséget összesített a csoportban.