Megvan a csíki kosárlabdázók második diadala

Dobos László 2021. január 21., 18:10

Megszerezte második győzelmét a román felnőtt férfi kosárlabda-bajnokság idei szezonjában a VSK Csíkszereda, csütörtökön késő délután 69:62-re nyertek a zsilvásárhelyiek ellen.

Legyőzte hasonló játékerőt képviselő ellenfelét a VSK Csíkszereda Fotó: Baschet Club Athletic Constanta

Jobban kezdte a foksányi buboréktornán a VSK Csíkszereda–CSM Tg. Jiu összecsapást az olténiai gárda, a zsilvásárhelyi a mérkőzés elején 6:0-ra vezettek, azonban a székelyföldiek még az első játékrészben egyenlítettek, és két ponttal (16:14) nyerték az első negyedet.

A második tíz percben nőtt a csíkiak előnye, egy adott pillanatban tizenkettővel is vezettek, nagyszünetre tízpontos VSK előnnyel (39:29) vonulta a csapatok.

A mérkőzés második felében szoros volt a küzdelem, de Lászlófy Botond edző tanítványai jól gazdálkodtak előnyükkel, és végül hétpontos győzelmet arattak.

Férfi kosárlabda-bajnokság, alapszakasz, 12. forduló:

VSK Csíkszereda–CSM Târgu Jiu 69:62 (16:14, 23:15, 14:16, 16:17).
A győztes csapat pontszerzői: Dainius Chatkevicius 19, Rait Riivo Laane 17 (2x3), Miles Anthony Bowman 11, Emanuel Mckoy Shepherd 8 (1x3), Matevz Magusar 7, Vlad Corpodean 5 (1x3), Octavian Șerbănescu 2. Játszott még: Adrian Movileanu és Zerkula Zoltán. A vendégek legeredményesebb játékosa Kevin Patrick Allen volt 15 ponttal.

A VSK 12 mérkőzést játszott a 14 csapatos bajnokság alapszakaszában, ebből kettőt megnyert, tízet elveszített, a Galaci CSM elleni találkozójukat pedig elhalasztották, mert az Al-Duna parti együttes koronavírusos fertőzések miatt nem tudott megjelenni Focșani-ban.