Megszórták Focșani-t is, visszavágtak a vásárhelyi kosarasok

Horváth Bálint Ottó 2023. március 17., 22:25

Folytatta a győztes mérkőzések sorát a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, pénteken este hazai pályán magabiztos teljesítménnyel múlta felül a CSM Focșani-t az élvonalbeli bajnokság középszakaszának alsóházában.

Fotó: Haáz Vince

A vásárhelyiek az előző két fordulóban kemény ellenfeleket győztek le, a Galaci CSM és a Bukaresti Steaua ellen kimagaslóan teljesítettek, és ezúttal sem okoztak csalódást a közel telt házas Simon László Sportcsarnokban.

A mérkőzés elején ugyan még a vendég focșani-i csapat vezetett, de a VSK az első negyed végére fordított, majd egyre nagyobb előnyt alakított ki. A vendégek jól tartották magukat, de tehetetlenek voltak a hazaiak támadójátékával szemben, George Trif vezetőedző legénysége ismét közel volt, hogy elérje a száz pontos határt.

A VSK sorozatban a negyedik győzelmét szerezte az alsóházban, a 11–18. helyezettek között, ezzel átmenetileg átvette a vezetést a csoportban, és egyben visszavágott Focșani-nak az idegenbeli vereségért.