HIRDETÉS

Megszakadt a vásárhelyi kosarasok győzelmi sorozata

Nem tudta elkerülni a vereséget a nagyszebeni gárdával szemben a VSK
Fotó: Haáz Vince

Sorozatban öt győzelem után elveszítette a Nagyszebeni CSU elleni kiszállását a Marosvásárhelyi VSK, szombaton este sokáig kiegyenlített és fordulatos csatában maradt alul a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság B konferenciájának 16. fordulójában.

A kiváló formában lévő marosvásárhelyi csapat az előző játéknapon, a bajnoki ezüstérmes Nagyváradi VSK legyőzésével már bebiztosította helyét a felsőházban. Mégis fontosak számára az alapszakaszból hátralévő mérkőzések, hiszen magukkal viszik a csoportból még a legjobbak közé jutó ellenfelekkel szembeni eredményeket.

HIRDETÉS

Hárompontosokkal kezdődött az összecsapás, a vásárhelyiek kifejezetten pontosak voltak a távoli dobásoknál, így 14–10-es előnybe kerültek. Az időkérés jót tett a házigazdáknak, és ezután szorosan alakult az eredmény, a VSK azonban továbbra is hatékony volt támadásban, és az első negyed végén négy ponttal vezetett.

A második tíz perc elején is szerzett két triplát a vendégcsapat, amely a palánk alatt is eredményes volt, a csapatkapitány Sánta Szabolcs kosaraival 13 ponttal (26–39) elhúzott.

Ezt követően viszont kisebb hullámvölgybe kerültek, a nagyszebeni gárda pedig hamar összekapta magát, és fordított is, de a szünetben 46–46-os döntetlenre álltak a felek.

A pihenő után a hazai játékosok kapták el jobban a fonalat, és nyolc pontos előnyt (58–50) alakítottak ki. Ekkor nem működött a vásárhelyiek támadójátéka, de aztán Martinic kosarával megkezdték a felzárkózást, majd gyorsan sikerült kiegyenlíteni (60–60). Rövid ideig még a vezetést is átvették, de ezt nem sikerült megőrizni, és három pontos nagyszebeni előnnyel végződött a harmadik negyed.

Ezután még nagyobb hátrányba került a VSK, amely nem tudott mit kezdeni a hazaiak támadásaival, akiknél remekelt a marosvásárhelyi születésű Rareș Uță, így 13 pontra (76–63) nőtt a különbség a két csapat között.

A végére közelebb férkőzött ugyan George Trif vezetőedző együttese, már csak négy pont volt a lemaradásuk, a vereséget mégsem kerülhették el, a CSU nem adta ki a kezéből a győzelmet.

A VSK sorozatban öt nyertes mérkőzés után szenvedett vereséget, és változatlanul a harmadik helyen áll a csoportban. A vásárhelyiek legközelebb január 15-én, hétfőn 18 órától lépnek pályára, amikor a SCMU Craiovát fogadják, majd a bajnokság első részét az FC Argeș Pitești otthonában zárják.

Férfi kosárlabda, élvonalbeli bajnokság, B konferencia, 16. forduló:

Nagyszebeni CSU–Marosvásárhelyi VSK 87–81 (23–27, 23–19, 18–15, 23–20).

A vásárhelyiek pontszerzői: Person 17, Martinic 14, Gajovic 12, Sánta 10, Borșa 8, Engi-Rosenfeld 8, Jeremic 6, Lowrance 6. Játszott még: Bölöni.

A férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság B konferenciájának állása:

1. Nagyváradi VSK 26 pont (12 győzelem/2 vereség)
2. FC Argeș Pitești 24 (10/4),
3. Marosvásárhelyi VSK 23 (9/5),
4. Konstancai CSM 23 (8/7),
5. Nagyszebeni CSU 22 (8/6),
6. CS Vâlcea 20 (6/8),
7. SCMU Craiova 18 (5/8),
8. Petrolul Ploiești 18 (4/10),
9. CSM Focșani 15 (1/13).
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

„Néhányan még mindig nem fogták fel, hogy a 2. Ligában vagyunk” – Burcă ultimátumot küldött a Sepsi OSK öltözőjébe

Nem csak a pályán mutatott játékkal vannak súlyos gondok a háromszéki együttesnél, hanem a mentalitás és a hozzáállás sem megfelelő – árulta el Ovidiu Burcă, a piros-fehérek vezetőedzője. A Corvinul elleni vereség után csalódottan értékelt a szakember.

Többször is beintett a szurkolóknak, most lelép a Sepsi OSK kegyvesztett támadója

Alig egy év után távozhat Marius Coman, a Sepsi OSK csatára, aki nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, az utóbbi időben pedig a szurkolókkal is nagyon megromlott a kapcsolata. Minden jel arra utal, hogy az élvonalban folytatja pályafutását.

Székelyhon

Kigyúlt és a lángok martalékává vált a parajdi sóbánya melletti üzlet egy része

Kereskedelmi egység épülete gyulladt ki Parajdon hétfőn éjszaka, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók.

`
Krónika

Hogyan futottak versenyt Erdélyért a románok és a magyarok?

A második világháborút lezáró béketárgyalásokon a győztes nagyhatalmak többsége érzékelte, hogy a trianoni határok igazságtalanok voltak Magyarország számára, és valamilyen korrekcióra lenne szükség.

Krónika

Több tízezer külföldi diák tanul romániai egyetemeken, Magyarország az élmezőnyben

Az elmúlt öt egyetemi évben (2019–2024) több mint 55 000 külföldi hallgató végzett alap-, mester- és doktori képzésen romániai egyetemeken – derül ki a Profit.ro által ismertetett hivatal

Főtér

Bréking: újabb erdélyi város előzte meg Bukarestet ingatlanárak terén – hírek szombaton

További híreink: a román külügy is reagált Trump és Putyin alaszkai csúcstalálkozójára, a hétvégén pedig viharok, záporok váltják a kánikulát.

Ez is érdekelheti

Újjáélesztették a Székely Pattogót

Több mint 40 csapat vett részt a 2. Székely Pattogó 3x3-as utcai kosárlabda-bajnokságon, amelynek idén Borzont volt a házigazdája.

„Mindig meg kell találni a pozitívumot” – Kozman Kriszta útja Kézditől a világbajnokságig

Legutóbbi beszélgetésünkkor, a 2023–2024-es szezon előtt még a Kézdivásárhelyi SE irányítója volt Kozman Kriszta. Azóta Brassó és Kolozsvár élvonalbeli csapataiban is megfordult, legutóbb a román egyetemi válogatottal játszott az esseni Universiadén.

Sok a kérdőjel a Kézdi SE kosárlabdacsapat háza táján

Az elmúlt idényt sikeresen záró Kézdivásárhelyi SE kosárlabda-szakosztályánál jelenleg a következő szezon költségvetésének összeállítása zajlik. Lénárt Adolf ügyvezető menedzsert a bajnoki évad előtti tervekről kérdeztük.

Visszatér a 3x3-as kosárláz Csíkszeredába

A Csík-Ball 3x3 kosárlabdatornát idén augusztus 10-én, vasárnap rendezik meg Csíkszeredában, ez lesz a nyolcadik kiadás. A főgimnázium udvarán, négy kategóriában várják a nevezőket, a gyors játék és a nyári élmény garantált.

Tizedik szezonját kezdi a közönségkedvenc a marosvásárhelyi kosárcsapatnál

A montenegrói születésű, de Marosvásárhelyen letelepedett Goran Martinic újabb egy évre szóló szerződést írt alá a VSK-val és ősszel a tizedik szezonját kezdi el a férfi kosárlabdacsapatnál.

Megismerte első ellenfelét, újabb amerikaival erősített a Marosvásárhelyi VSK

Kupamérkőzésekkel rajtol el szeptember végén a hazai férfi kosárlabdaszezon, a Marosvásárhelyi VSK ellenfele a Temesvári SCM lesz. A klub újabb erősítést jelentett be, a harmadik amerikai idegenlégiós csatlakozik a kerethez.

Kemény együttest épít a Marosvásárhelyi VSK

Tovább erősödött a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapatának kerete. Újabb amerikai idegenlégióst igazoltak és egy meghatározó játékossal hosszabbítottak.

Hazaköltözik a gyergyószentmiklósi kosárlabdacsapat

Korszerű, fa parkettára cserélik a gyergyószentmiklósi id. Basilides Tibor Sportcsarnok padlózatát, így az új szezonban már valóban hazai pályán játszhat az ISK–VSK Antares kosárlabdacsapata. A játékoskeret nagy része együtt marad.

Elhunyt a buszbalesetben megsérült nyolcéves kosárlabdázó

Újabb szomorú hír rázta meg a hazai kosárlabdaközösséget: életét vesztette a júniusban, az A2-es autópályán történt nagyváradi kosarasokat érintő tragikus közúti buszbaleset egyik fiatal sérültje.

Úgy tűnik, végre kimászhat a csávából a vásárhelyi kosárlabda

Hosszú idő után látszik a fény az alagút végén, közösségi összefogásnak köszönhetően elkezdte törleszteni a nyakába varrt adósságot a marosvásárhelyi kosárlabdaklub, amely újra jogosult arra, hogy külföldről igazoljon játékosokat.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!