A Román Kupa lebonyolítása megváltozott, az első körben november 30-án és december 3-án a 12 csapat hat párharcban oda-visszavágót játszik. A hat győztes és a két legkisebb különbséggel alulmaradt vesztes csapat továbbjut a nyolcasdöntőbe, amelyet február 25. és 27. között rendeznek.
A címvédő és hétszeres kupagyőztes Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a mezőnyben újonc Konstancai CSM csapatát kapta ellenfélként, és hazai pályán kezdi a párharcot. A Kézdivásárhelyi SE vetélytársa a Kolozsvári Universitatea lesz, míg a Marosvásárhelyi Sirius KK a CSM Alexandria ellen játszik a továbbjutásért, mindkét együttes idegenben kezd.
Női kosárlabda, Román Kupa, 1. forduló:
Aradi FCC Baschet–Bukaresti Rapid
Brassói Olimpia–CSM Târgoviște
CSM Alexandria–Marosvásárhelyi Sirius KK
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Konstancai CSM
Kolozsvári Universitatea–Kézdivásárhelyi SE
Ifjúsági válogatott–Bukaresti Agronomia
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Sepsi OSK az éllovas Corvinul ellen, és visszavette a második helyet. A lefújás után Batzula Hunor a Székely Sportnak beszélt a nyomásról, a gól pillanatáról és a feljutási esélyekről.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
A román szélsőségesek által használt panelek használatát veti Novák Károly Eduárd egykori sportminiszter szemére Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!