Megdobta a százast, védekezésén is javított a Sepsi-SIC

Horváth Bálint Ottó 2024. március 09., 20:04

Kiütéses győzelemmel jutott be a hazai rendezésű női kosárlabda Román Kupa nyolcas döntőjének legjobb négy csapata közé a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, miután 107–52-re múlta felül a másodosztályú Bukaresti Agronomiát.

Egy lépéssel közelebb kerültek a címvédéshez. Korábbi felvétel Fotó: Tuchiluș Alex

A harmadik negyeddöntőben, szombaton délután a nagy favorit sepsiszentgyörgyi együttes remekül kezdett, az első negyed közepén már 20–4-re vezetett, és 10 pontos előnnyel zárta az első játékrészt. Ezután a fővárosiak viszonylag jól tartották magukat, mivel a hazaiak védelme nem működött megfelelően, így a szünetben még csak 14 pont volt a különbség a két csapat között.

Fordulás után viszont ritmust váltott a Sepsi-SIC, és egy 10–0-s sorozattal meglépett ellenfelétől.

Zoran Mikes vezetőedző gárdája rendbe tette a védekezését, nagyon kevés kosarat engedélyezett az Agronomiának, a harmadik negyed végére pedig már 35 ponttal vezettek.

A házigazda a végéig is rendkívül hatékony volt támadásban, így még tovább nyílt az olló, és az utolsó percekben átlépte a száz pontos határt.

A Sepsi-SIC egy lépéssel közelebb került a címvédéshez, és a második vasárnapi elődöntőben a Konstancai CSM–Kolozsvári U párharc győztesével csap össze. A másik ágon CSM Alexandria–CSM Târgoviște mérkőzést rendeznek.

Női kosárlabda, Román Kupa, negyeddöntő:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Bukaresti Agronomia 107–52 (27–17, 22–18, 28–7, 30–10).

A Sepsi-SIC pontszerzői: Jankovic 20, Range 15, Hristova 14, Armanu 11, Gereben 11, Green 9, Nyström 9, Toma 7, Veress 3, Cătinean 3, Mikes 3, Belegante 2.