Még egy trófeával gazdagodott a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. február 21., 21:29

Zsinórban negyedszer hódította el a női kosárlabda Román Kupát a Sepsi-SIC miután a Szatmárnémetiben szervezett Final Four döntőjében legyőzte a Kolozsvári U együttesét. A vártnál szorosabb első félidő után a háromszékiek fölénye csak a második játékrészben domborodott ki, és végül magabiztos sikert arattak, így a trófea továbbra is Sepsiszentgyörgyön marad.

Megvédte címét a háromszéki alakulat Fotó: Miska Brigitta

A Szamos-partiak kezdték jobban a mérkőzést, és egy 6-0-s sorozattal indítottak, azonban hamar érkezett a zöld-fehérek válasza is, akik Orbán, Tobin és Gardner révén gyorsan összedobáltak kilenc pontot, amivel törékeny előnyhöz jutottak. Az eredmény viszont ezután is szorosan alakult, és az első negyed végén egyenlő volt az állás (20-20).

A folytatásban sem változott a játék képe, a támadásban sokat bizonytalankodó háromszékiek hibáit kihasználta az ellenfél, és a kolozsváriak Chiș távoli találatával rövid időre át is vették a vezetést.

Fotó: Miska Brigitta

Ekkor azonban Gödri-Părău és Gardner villant, Orbán is pontosan célzott, és az első húsz perc végére Zoran Mikes tanítványai már hatpontos különbséggel vezettek (41-35).

Szünet után azonban hamar elolvadt a zöld-fehérek előnye, Timbilla még egyszer egyenlített (45-45), ám innentől kezdve lankadni látszott az „egyetemisták” lendülete. A túloldalon előbb Tobin és Gödri-Părău voltak eredményesek, majd csatlakozott Orbán, Mandache és Gardner is, ennek köszönhetően pedig a szentgyörgyi lányok jelentős előnyt tudtak kidolgozni (62-49).

Az utolsó tíz percben viszont már csak egy csapat maradt a pályán, ez pedig a Sepsi-SIC volt.

A kolozsváriak ereje teljesen elfogyott, Mandache és Gardner pedig alaposan megszórták az ellenfél gyűrűjét, Kelemen Kincső pedig a véghajrában két hárompontos találattal koronázta meg a háromszékiek 83-55 arányú sikerét.

Győzelmükkel a zöld-fehérek zsinórban negyedszer, összességében hatodszor hódították el a Román Kupát, így Zoran Mikes tanítványainak most már a bajnokságra, illetve a márciusban folytatódó Európa Kupa küzdelmeire kell összpontosítaniuk.

A Sepsi-SIC legközeleb a hazai pontvadászat brassói buboréktornáján szerepel, amelyet február 26-28. között rendeznek Brassóban, és amelyen a CSM Târgoviște, a Brassói CSU Olimpia és a Kézdivásárhelyi SE lesznek az ellenfelei.

Női kosárlabda Román Kupa, döntő:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Kolozsvári U 83–55 (20–20, 21–15, 21–14, 21–6)
Sepsi-SIC: Gardner 20 (3x3), Tobin 18, Gödri-Părău 13, Pasic 7 (1x3), Orbán 7 (1x3). Cserék: Mandache 12, Kelemen 6 (2x3), Cătinean, Pavlopoulou, Ghizilă. Edző: Zoran Mikes.
Kolozsvár: Timbilla 17, Campbell 16, Fleșer 10, Chiș 8 (2x3), Uiuiu 4. Cserék: Bobar, Stoica, Popovici, Lazăr, Moldovan. Edző: Ioannis Koukos.
Játékvezetők: Sorin Drugău, Dragoș Nicolae, Bukuresti László.