Másodszor is legyőzte a Siriust, megérdemelten lett hetedik a KSE

Daczó Hodor Barna 2023. április 18., 21:39 utolsó módosítás: 2023. április 18., 23:05

Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság rájátszásában a 7. helyért folytatott küzdelemsorozat második mérkőzésén a Kézdivásárhelyi SE a Marosvásárhelyi Sirius pályáján is jobbnak bizonyult, így megnyerte a párharcot.

Fotó: Haáz Vince

A kedd esti találkozó legelején Podunavac kosarára Hawks büntetőkkel válaszolt, majd repetázott (2–4), aztán Garrett Hammett talált be távolról (5–4). Ment az adok-kapok, a csapatok felváltva vezettek, az első tíz perc végén a kézdiek kétpontos előnyt tudhattak magukénak.

A második negyedben nem változott a játék képe, a csapatok válaszolgattak egymásnak, külön említést talán csak az első félidőben 15 pontot szerző Hawks teljesítménye érdemel, a csapatok az első negyed végén kialakult kétpontos különbséggel vonultak pihenőre.

Szünet után határozottabban léptek pályára a Maros-partiak, Lipovan hármasa rögtön kezdés után a javukra billentette a mérleg nyelvét (39–38), és négy percig megtartották a vezetést, ám ekkor Biszak hármasával (45–47) a KSE ismét előnyt szerzett és az utolsó játékrész a vendégek hétpontos előnyénél startolt.

A 27 pontot szerzett Hawks kosarától (54–63) megtorpant a Sirius, és a kézdiek előnye két és fél perccel a mérkőzés vége előtt tizenegy pontra nőtt. Ekkor még megrázták magukat a házigazdák, és Lipovan hármasával 19 másodperccel a végső sípszó előtt egyetlen pontra (75–76) faragták le hátrányukat, ám Corda és Hawks büntetőivel a KSE négy hosszal legyőzte ellenfelét és a bajnokságot a 7. helyen zárta.