Másodikként jutott a döntő tornára a vásárhelyi kosárcsapat

Horváth Bálint Ottó 2021. május 11., 15:56 utolsó módosítás: 2021. május 11., 16:04

Véget ért az alapszakasz a másodosztályú férfi kosárlabda-bajnokságban. Az első hat helyezett részt vehet az élvonalbeli feljutásért rendezendő döntő tornán.

Nagy esélyesek a feljutásra a vásárhelyiek. Archív Fotó: Haáz Vince

A zárt tornarendszerben zajló bajnokság első része múlt hétvégén fejeződött be, amikor az utolsó teremtornákat rendezték. Az addig hibátlanul teljesítő Marosvásárhelyi CSU Medicina csapata a Prahova megyei Blejoi község sporttermében két ploiești-i ellenféllel játszott.

A csoportelsőségről döntő rangadón George Trif vezetőedző gárdája 86–76 arányban kikapott a CSM Ploiești-től. Az első negyed után még előnyben voltak a vásárhelyiek, utána azonban az ellenfél akarata érvényesült, amely a végéig megőrizte előnyét.

Szezonbeli első vereségével a CSU Medicina elveszítette a csoport első helyét,

majd hiába győzte le kiütéssel 77–33-ra CSU Ploiești-et, másodikként zárta az alapszakaszt.

Az alapszakaszgyőztes CSM Ploiești szerezte meg a jogot arra, hogy június elején megrendezze a döntő tornát, ahol az első hat helyezett vehet részt, a házigazda és a marosvásárhelyi együttes mellett a Bukaresti Știința, a Bukaresti Rapid, a Nagyszebeni CSU II. és a Bukaresti Agronomia.

A bajnoki lebonyolítás szerint a döntő tornán az első és a második helyezett osztályozót játszott volna a Nemzeti Liga utolsó két helyén végzett csapattal, azaz a VSK Csíkszeredával és a Konstancai Athletic-kel az élvonalba jutásért.

Nemrég azonban a szövetség úgy döntött, hogy eltörli az osztályozókat, így az élvonalból nem esik ki senki, a másodosztály első két helyezettje pedig ősszel a Nemzeti Ligában játszhat.

Mivel a CSU Medicina kosárlabda szakosztálya tavaly nyáron jött létre és egyelőre csak ideiglenesen tagja a szövetségnek, az első szezonban nem lenne feljutási joga, de figyelembe véve, hogy a Nemzeti Ligában feltöltötték a mezőnyt, illetve még lehetnek visszalépő klubok, a szükséges anyagi háttér megteremtésével van esély arra, hogy idén mégis az élvonalban induljon.