A marosvásárhelyiek egy héttel korábban hazai pályán már letudtak két barátságos találkozót a Temesvári SCM ellen, mindkétszer szoros küzdelemben maradtak alul. Az együttes igazi beállósok nélkül játszott, hiszen két alapember, a sérülése után lábadozó csapatkapitány, Sánta Szabolcs, illetve a kerethez később csatlakozó amerikai Jakob Lowrance még nem álltak George Trif és Vlad Pora edzők rendelkezésére.
A Târgu Jiu Kupán viszont már mindketten pályára léphettek, így a VSK teljes kerettel hangolt a szezonkezdetre.
A hazaiak elleni mérkőzés kiegyenlített csatát hozott, a végét azonban az ellenfél kezelte jobban, tíz ponttal nyerte meg az utolsó negyedet, így behúzta a győzelmet. Az élvonalba idén feljutott Vâlcea ellen viszont fölényben játszottak a vásárhelyiek, akik a magabiztos előnyük tudatában a végére ki is engedhettek.
Ezen a két mérkőzésen a marosvásárhelyi szakvezetés több variációs lehetőséget is kipróbált annak érdekében, hogy megtalálják a legjobb felállást, tekintettel arra, hogy
az új idényben két romániai játékosnak kötelező módon a pályán lennie a mérkőzések elejétől a végéig.
„Elégedett vagyok a játékosok fejlődésével, és örülök, hogy Szabi (Sánta Szabolcs – szerk. megj.) és Jakob (Lowrance – szerk. megj.) is megfelelő, sőt jó teljesítményt nyújtott.
Egy hét edzés áll előttünk, aztán egy erős tornára utazunk Nagyszebenbe, ami az utolsó teszt lesz a Román Kupa előtt” – nyilatkozta a zsilvásárhelyi torna után George Trif vezetőedző a klub honlapjának.
A marosvásárhelyi csapat számára a következő hónap közepén kezdődik az új szezon, szeptember 15. és 17. között házigazdák lesznek a Román Kupa C csoportjában, amelyben a CSM Focșani és a Galaci CSM ellen küzdenek a továbbjutásért. Az élvonalbeli bajnokságban a VSK a B jelű konferenciába kapott besorolást, és a szeptember 23-ai nyitófordulóban a Konstancai CSM otthonában játszik.
Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.
Az átlagnézőszámokat tekintve az előkelő harmadik helyen áll a Marosvásárhelyi ASA, amelynek mérkőzéseire többen látogatnak ki, mint a Sepsi OSK találkozóira a labdarúgó 2. Ligában.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
Botrányos körülmények között zajlott le a labdarúgó V. Liga Kolozs megyei kupadöntője, amelyen a házigazda mócsi Speranța Rromi 2016 játékosai és szurkolói rátámadtak az ellenfél, a kolozsvári Juniorul csapatának tagjaira és azok drukkereire.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!