George Trif vezetőedző gárdája szombaton 18 órától a Nagyszebeni CSU-val találkozik a marosvásárhelyi Sportcsarnokban, a belépés ingyenes.
Ezt követően a VSK szeptember 7-én a Bukaresti Dinamo, 8-án a Bukaresti Laguna ellen idegenben lép pályára. Az élvonalban újonc együttes szeptember 13-án tartja a csapatbemutatóját, ahol a Csíkszeredai VSK lesz a vendég.
A folytatásban szeptember 15-én újabb hazai meccs következik a CSM Focșani ellen, majd szeptember 20-án és 21-én részt vesznek a nagyszebeni Tordai Elemér emléktornán, ahol további két mérkőzést játszanak.
A Marosvásárhelyi VSK elkezdte a bérletek értékesítését a Nemzeti Liga 2022–2023-as idényében megrendezésre kerülő hazai mérkőzéseire. A bérletek online megvásárolhatók a bilete.ro oldalon, de a klub székhelyén, Marosvásárhelyen a Tutaj utca 1. szám alatt is. A szezonbérlet a felnőtteknek 150 lejbe kerül, a nyugdíjasok, egyetemisták és a szurkolótábor kedvezményesen 100, míg a tanulók (6 és 18 év közöttiek) 50 lejt kell fizessenek. A családi bérletek esetében három személyre 250, négy személyre 300, öt, vagy annál több személyre pedig 350 lej fizetendő, míg a cégek attól függően, hogy hány főre szeretnének foglalni, 700, 1200 és 2000 lejért vehetnek bérletet.
A mérkőzésekre külön jegyet is lehet vásárolni, ezeknek ára is változó, a felnőttek az online felületen 12, a helyszínen 15 lejért, a nyugdíjasok 8 és 10 lejért, az egyetemisták és a tanulók egységesen 10, illetve 5 lejért szerezhetik be a belépőjüket, míg a mozgássérült személyek számára ingyenes a belépés.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
Ilyen, amikor az egyik állami intézmény akadályozza a másik működését, az államkasszából kieső pénzt pedig ártatlan polgárok zsebéből pótolják.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!