Egy hónappal ezelőtt még kérdéses volt a Kiss István klubelnök által vezetett, az előző bajnokságban az ötödik hellyel a klub történetének legjobb helyezését elért marosvásárhelyiek részvétele a Nemzeti Liga új szezonjában, akkor még a visszalépés lehetősége is fennállt, amennyiben nem tudják előteremteni az induláshoz szükséges anyagi forrásokat. A Székelyhon érdeklődésére a Sirius KK elnöke megerősítette, hogy vállalják a szereplést az élvonalban. „Még dolgoznunk kell az anyagi háttér biztosításán, attól függően, hogy milyen mértékben emelik meg a különböző szövetségi díjakat, de jelenleg egy kicsivel jobban állunk, mint tavaly” – közölte Kiss István.
A klubvezető korábban elmondta, hogy Carmin Popa vezetőedző mellett a romániai játékosok közül szinte mindenki folytatja a csapattal, a marosvásárhelyi származású Sólyom Sára is. A külföldiek azonban mind távoztak, mert olyan fizetéseket kaptak más európai kluboknál, amelyekkel egyáltalán nem tudtak versenyezni. A légiósok mellett az előző szezonbeli keretből Cristina Badi is elhagyta a csapatot.
– ismertette Kiss István. Hozzátette, reméli, hogy ezeket senki nem fogja visszamondani, mert a megállapodás a felek között már megszületett. Megtudtuk, hogy több idegenlégióssal tárgyalnak, még legalább két külföldit szeretnének leigazolni, de lehetséges, hogy egy belföldi fiatal játékos is érkezik. Mivel nagyjából összeszokott a csapat, valószínű, hogy csak augusztus végén gyűl össze a keret, erre az időpontra a külföldiek is megérkezhetnek.
Kiss István megjegyezte, hogy még nem lehet pontosan tudni, milyen formában zajlik a bajnokság, reméli, hogy hamarosan kiderül valami a lebonyolításról. A szövetség korábbi közlése szerint 12 csapattal rendezték volna meg a bajnokságot, amelyek 22 fordulóban kétszer találkoznak egymással az alapszakaszban, majd az első nyolc helyezett a felsőházi rájátszásban folytatná, a 9–12. helyeken végzettek pedig a bajnoksághoz csatlakozó korosztályos csapatokkal alsóházi meccseket játszanának. Időközben azonban a tavalyi bronzérmes Szatmárnémeti VSK váratlanul visszalépett, egyebek mellett azért, mert a szövetség egyre magasabb elvárásokat támaszt a csapatokkal szemben, így csak 11 klub maradt a mezőnyben.
A szövetség azt is tervezte, hogy a Nemzeti Liga és a Román Kupa mellett kötelezővé teszi a 3x3-as bajnokságban való szereplést, illetve a kizárólag romániai játékosok számára kiírt Föderáció Kupában való indulást is.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!