Egy hónappal ezelőtt még kérdéses volt a Kiss István klubelnök által vezetett, az előző bajnokságban az ötödik hellyel a klub történetének legjobb helyezését elért marosvásárhelyiek részvétele a Nemzeti Liga új szezonjában, akkor még a visszalépés lehetősége is fennállt, amennyiben nem tudják előteremteni az induláshoz szükséges anyagi forrásokat. A Székelyhon érdeklődésére a Sirius KK elnöke megerősítette, hogy vállalják a szereplést az élvonalban. „Még dolgoznunk kell az anyagi háttér biztosításán, attól függően, hogy milyen mértékben emelik meg a különböző szövetségi díjakat, de jelenleg egy kicsivel jobban állunk, mint tavaly” – közölte Kiss István.
A klubvezető korábban elmondta, hogy Carmin Popa vezetőedző mellett a romániai játékosok közül szinte mindenki folytatja a csapattal, a marosvásárhelyi származású Sólyom Sára is. A külföldiek azonban mind távoztak, mert olyan fizetéseket kaptak más európai kluboknál, amelyekkel egyáltalán nem tudtak versenyezni. A légiósok mellett az előző szezonbeli keretből Cristina Badi is elhagyta a csapatot.
– ismertette Kiss István. Hozzátette, reméli, hogy ezeket senki nem fogja visszamondani, mert a megállapodás a felek között már megszületett. Megtudtuk, hogy több idegenlégióssal tárgyalnak, még legalább két külföldit szeretnének leigazolni, de lehetséges, hogy egy belföldi fiatal játékos is érkezik. Mivel nagyjából összeszokott a csapat, valószínű, hogy csak augusztus végén gyűl össze a keret, erre az időpontra a külföldiek is megérkezhetnek.
Kiss István megjegyezte, hogy még nem lehet pontosan tudni, milyen formában zajlik a bajnokság, reméli, hogy hamarosan kiderül valami a lebonyolításról. A szövetség korábbi közlése szerint 12 csapattal rendezték volna meg a bajnokságot, amelyek 22 fordulóban kétszer találkoznak egymással az alapszakaszban, majd az első nyolc helyezett a felsőházi rájátszásban folytatná, a 9–12. helyeken végzettek pedig a bajnoksághoz csatlakozó korosztályos csapatokkal alsóházi meccseket játszanának. Időközben azonban a tavalyi bronzérmes Szatmárnémeti VSK váratlanul visszalépett, egyebek mellett azért, mert a szövetség egyre magasabb elvárásokat támaszt a csapatokkal szemben, így csak 11 klub maradt a mezőnyben.
A szövetség azt is tervezte, hogy a Nemzeti Liga és a Román Kupa mellett kötelezővé teszi a 3x3-as bajnokságban való szereplést, illetve a kizárólag romániai játékosok számára kiírt Föderáció Kupában való indulást is.
Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.
Az FK Csíkszereda bebiztosította bennmaradását a Szuperligában, míg a Sepsi OSK kiélezett harcban küzd a feljutásért. Lejártak a hokivébés küzdelmek, kézilabda, asztalitenisz és a Lex Novák is fókuszba került.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Vasárnap délután elfoglalta a magyarfenesi gólyafészket a hajlék tavalyi lakója. A Sáromberkén gyűrűzött 2031-esnek azonban pünkösdire sikerült a királysága, hazaérkezett a fészek idei ura és a tojóval együtt kemény harcok árán visszafoglalták a fészket.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!