Az előző, a koronavírus-járvány miatt félbeszakadt női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alsóházában az első, összességében a hetedik helyen végzett, illetve a Román Kupa négyesdöntőjébe jutott háromszéki együttes az új szezonban is a legjobbak között szerepel.
A klub keretében a felnőttcsapat mellett ifjúsági csoportok is működnek, mindegyikért Farkas Alpár edző felel, akinek elmondása szerint
azért döntöttek a szakmai stáb bővítése mellett, mert kevés szakemberük volt, és egyedül neki kevés ideje lett volna elvégezni a feladatokat.
„Három ifjúsági csoportnál is edzősködöm, és nem tudtam mindenre odafigyelni, úgy éreztük, hogy erősítésre van szükségünk, ez volt a legfőbb szempont. A munkássága alapján Molnár Józsefet választottuk, aki remek szakember, komoly nemzetközi tapasztalattal rendelkezik, Magyarországon, Új-Zélandon, Norvégiában és az előző idényben Szlovákiában, a Komárom férfi élvonalbeli kosárlabdacsapatánál dolgozott” – nyilatkozta megkeresésünkre Farkas Alpár.
Mint megtudtuk, a KSE kerete kialakulóban van, a csapat nagyjából hetven százalékban összeállt. „Ezen a héten várunk két amerikai idegenlégióst, illetve egy hazai játékost is. A múlt héten megkezdtük a felkészülést, egyelőre az alapozást végeztük, de egyre intenzívebben szeretnénk edzeni.
Ami az eredményeket illeti, Farkas Alpár közölte, nem akartak konkrét célokat kitűzni, mert továbbra is sok a bizonytalanság az új bajnoki idényben, de a lényeg az, hogy játszani tudjanak. A menetrend szerint október 27-én a Román Kupával indítanak, aztán novemberben teremtornák lesznek a bajnokságban.
Folyamatos bírságok sújtják az FK Csíkszeredát a székely és magyar szimbólumok lelátókon való használata miatt. Az első figyelmeztetés után már három pénzbüntetés is érkezett, miközben a klub minden döntést megfellebbezett.
Mindkét ország szaksajtója terjedelmesen foglalkozik a női kézilabda-világbajnokság magyar–román párharcával, amelyet a magyar válogatott szerdán 34–29-re nyert meg és ezzel nagy lépést tett a negyeddöntő felé, míg a románoknak erre már nincs esélyük.
Nyilvánosságra hozták azt az elképesztő térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, ahogyan egy autó Nagyváradon átrepül egy körforgalmon, majd két másik jármű felett is.
Rendőrségi eljárás indult, miután Daniel Cioabă önjelölt „romániai romakirály” fia a beszámolók szerint teherbe ejtette 14 éves „menyasszonyát”, akit a szülők választottak ki számára.
Sokan számolnak be arról, hogy a villanyszámla-ársapka júliusi eltörlése után nagyjából megduplázódott a havi kiadás. Így nem csoda, hogy a háztartások nagy része új szokások kialakításán dolgozik a villanyáram-fogyasztás csökkentése érdekében.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!