
A marosvásárhelyi együttes két vereséget követően szombaton este hazai közönség előtt fogadta a második helyezett nagyszebenieket az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság B konferenciájának 7. fordulójában.

Kiválóan kezdett a házigazda, az első percekben 14–4-re elhúzott, ám az első negyed végére az ellenfélnek sikerült a felzárkózás. Hasonló volt a játék a folytatásban is, a vásárhelyiek játszottak előnyben, a nagyszebeni gárda azonban jól tartotta magát, a szünetben négy pontos hazai vezetést mutatott az eredményjelző.

A pihenőt követően is szoros maradt a küzdelem, de a harmadik játékrészben mindkét csapat támadójátéka visszaesett, így nyílt maradt a párharc. Aztán az utolsó negyed elején a vásárhelyi játékosok Lowrance két, illetve Paliciuc és Bölöni egy-egy triplájával gyorsan elléptek, és a végéig eredményes játékukkal már nem volt kérdéses a győzelmük, 14 pontos különbséggel nyertek.

A Marosvásárhelyi VSK nagyon értékes diadalt aratott a felsőházba jutásért zajló küzdelemben, és harmadik bajnoki sikerével feljött a csoport ötödik helyére.

Megismertük a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 14. fordulós menetrendjét, és az is kiderült, mely találkozókat közvetítik élőben. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA mérkőzése ismét képernyőre kerül.
A vasárnapi sorsdöntő labdarúgó világbajnoki selejtezőmeccs előtt közösen gyülekeznek, aztán bekapcsolódnak a szokásos felvonuláshoz.
Az ügyészek állítása szerint a boncolás eredményei azt mutatják, hogy a 2 éves kislány halála krónikus betegsége miatt következett be a fogászati kezelése során.
Ma már a kiváltságok „szülőatyja”, Valeriu Stoica egykori igazságügyi miniszter is elismeri: hiba volt előjogokat adni bizonyos „szakmai köröknek”. Összeállításunkban a speciális nyugdíjak kronológiáját foglaljuk össze.
Románia labdarúgó-válogatottja 3-1-re kikapott Bosznia-Hercegovinától a világbajnoki selejtezősorozat szombat esti játéknapján, ezzel nehéz helyzetbe került a 2026-os tornára való kijutás tekintetében.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!