A járványügyi rendelkezések következtében üresen kongó csarnok fogadta a Sepsi Arénában pályára lépő csapatokat, a Sepsi-SIC pedig nemcsak szurkolóira nem számíthatott ezen az találkozón, hanem sérülés miatt szerb légiósa, Maja Miljkovic sem tudta vállalni a játékot.
Mindennek ellenére a zöld-fehérek lendületesen indítottak, és hamar ötpontos előnyre tettek szert, amit az első negyed végére Neagu és Pasic triplájával növelni is tudtak (21-13). A folytatásban vendégoldalon Varga Zsófia kapta el a fonalat, amire Cătinean még válaszolt egy távoli találattal, ám ezután rövidzárlat állt be a szentgyörgyi lányok játékába, támadásban mindent kihagytak, amit lehetett.
Ezzel szemben Iványi Dalma tanítványai bátran vállalkoztak, és miután Dombai és Oroszova a hárompontos félkörön kívülről találtak a gyűrűbe, át is vették a vezetést (24-27). Hogy ez nem tartott sokáig, az Brianna Frasernek köszönhető, aki egymaga összedobált kilenc pontot, amivel az első húsz perc végéig a székelyföldi együttes fordítani tudott (35-31).
Szünet után Wallace egy három pontot érő dobással indított, de aztán a vendégeknek sikerült ismét felzárkózni, majd hiába érkeztek menetrendszerűen Fraser találatai, adott pillanatban a Rába-partiak ismét két egységnyire faragták hátrányukat, ám ekkor Wallace újabb triplája és Podar értékesített büntetői megtörték lendületüket, és az utolsó tíz percet hétpontos előnnyel várhatta a Sepsi (54-47).
A záró felvonás elején Zoran Mikes tanítványai még rátettek egy lapáttal, amivel növelni tudták a különbséget, és úgy tűnt, végleg meg tudnak lépni, de a vendégeknek ekkor sikerült összehozni egy 8-0-s sorozatot, így a véghajrá izgalmasan alakult. A háromszékiek nyerő emberének végül Jovana Pasic bizonyult, aki a legfontosabb pillanatokban szerzett fontos pontokat, amivel a zöld-fehérek megőrizték előnyüket, és 70-65 arányban nyerték a mérkőzést.
Sikerével a székelyföldi együttes fontos lépést tett a továbbjutás felé, a győriek pedig továbbra is nyeretlenek a csoportban. A visszavágók viszont még csak ezután következnek, a Sepsi-SIC legközelebb november 3-án, szerdán az eddig hibátlanul teljesítő ukrán bajnok, a BC Prometey csapatát látja vendégül a Sepsi Arénában.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!