A járványügyi rendelkezések következtében üresen kongó csarnok fogadta a Sepsi Arénában pályára lépő csapatokat, a Sepsi-SIC pedig nemcsak szurkolóira nem számíthatott ezen az találkozón, hanem sérülés miatt szerb légiósa, Maja Miljkovic sem tudta vállalni a játékot.
Mindennek ellenére a zöld-fehérek lendületesen indítottak, és hamar ötpontos előnyre tettek szert, amit az első negyed végére Neagu és Pasic triplájával növelni is tudtak (21-13). A folytatásban vendégoldalon Varga Zsófia kapta el a fonalat, amire Cătinean még válaszolt egy távoli találattal, ám ezután rövidzárlat állt be a szentgyörgyi lányok játékába, támadásban mindent kihagytak, amit lehetett.
Ezzel szemben Iványi Dalma tanítványai bátran vállalkoztak, és miután Dombai és Oroszova a hárompontos félkörön kívülről találtak a gyűrűbe, át is vették a vezetést (24-27). Hogy ez nem tartott sokáig, az Brianna Frasernek köszönhető, aki egymaga összedobált kilenc pontot, amivel az első húsz perc végéig a székelyföldi együttes fordítani tudott (35-31).
Szünet után Wallace egy három pontot érő dobással indított, de aztán a vendégeknek sikerült ismét felzárkózni, majd hiába érkeztek menetrendszerűen Fraser találatai, adott pillanatban a Rába-partiak ismét két egységnyire faragták hátrányukat, ám ekkor Wallace újabb triplája és Podar értékesített büntetői megtörték lendületüket, és az utolsó tíz percet hétpontos előnnyel várhatta a Sepsi (54-47).
A záró felvonás elején Zoran Mikes tanítványai még rátettek egy lapáttal, amivel növelni tudták a különbséget, és úgy tűnt, végleg meg tudnak lépni, de a vendégeknek ekkor sikerült összehozni egy 8-0-s sorozatot, így a véghajrá izgalmasan alakult. A háromszékiek nyerő emberének végül Jovana Pasic bizonyult, aki a legfontosabb pillanatokban szerzett fontos pontokat, amivel a zöld-fehérek megőrizték előnyüket, és 70-65 arányban nyerték a mérkőzést.
Sikerével a székelyföldi együttes fontos lépést tett a továbbjutás felé, a győriek pedig továbbra is nyeretlenek a csoportban. A visszavágók viszont még csak ezután következnek, a Sepsi-SIC legközelebb november 3-án, szerdán az eddig hibátlanul teljesítő ukrán bajnok, a BC Prometey csapatát látja vendégül a Sepsi Arénában.
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga következő két fordulójának programját. Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a 7. és a 8. játéknapon is közvetlenül egymás után játszik.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Átláthatóbb és kiszámíthatóbb támogatási rendszert ígér a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, Heidl György a Krónikának adott interjújában.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!