Legjobbja nélkül esélytelen volt Szatmáron a Sirius KK

Horváth Bálint Ottó 2022. február 04., 19:08 utolsó módosítás: 2022. február 04., 19:09

A Marosvásárhelyi Sirius KK huszonkilenc ponttal kapott ki a Szatmárnémeti VSK vendégeként a női kosárlabda Nemzeti Liga 18. fordulójának pénteki játéknapján.

Fotó: Haáz Vince

A vendégek csak a találkozó elején tudták tartani a lépést az öt légióssal felálló szatmári együttessel. A Sirius KK-nál Sólyom Sárának az elején remekül ment a játék, az ő pontjaival szoros maradt az eredmény, és végül a csapat legtöbb kosarat szerzett játékosa lett.

Az együttes legjobbja, Dalishia Griffin – az amerikai légiós az előző, Arad elleni hazai meccsen sérült le – nélkül játszó vásárhelyiek a második negyedben tizenöt ponttal maradtak alul, így a nagyszünetben a házigazdák már hússzal vezettek.

A folytatásban azonban kiegyenlítettebbé vált a játék, Popa Carmin vezetőedző játékosai mindössze egy ponttal, de megnyerték a harmadik játékrészt. A felzárkózás viszont már nem sikerült, a szatmáriak a végére ismét rákapcsoltak, és végül még nagyobb különbséggel győztek.

A hatodik helyen álló Sirius KK nyolc győzelme mellett a hetedik vereségét szenvedte el. A vásárhelyiek a hétközi fordulóban a ranglistán éppen előttük elhelyezkedő Konstancai Phoenixet fogadják.