Közelebb a döntőhöz a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. április 22., 00:08 utolsó módosítás: 2021. április 22., 00:12

Nagyarányú győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a női kosárlabda bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén a Brassói CSU Olimpia ellen, és ezzel fontos lépést tett a fináléba vezető úton. Az egyik csapat három nyert mérkőzéséig tartó párharc második felvonását csütörtökön este játsszák a Sepsi Arénában.

Csak a végén tudta bedarálni ellenfelét a Sepsi-SIC Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Tartalékosan lépett pályára a székelyföldi együttes, amelynek soraiból Marie Ruzickova és Rebekah Gardner sérülés miatt, Kelemen Kincső és Ioana Ghizilă pedig koronavírus-fertőzés miatt hiányoztak, így mindössze nyolc játékossal kellett végigjátszaniuk a negyven percet.

Mindjárt a mérkőzés legelején a zöld-fehérek Tobin révén szereztek vezetést, majd Gödri-Părău és Pasic növelni is tudták a házigazdák előnyét, a védekezést azonban teljesen elhanyagolták. Ezt ki is használták a brassói lányok, akik igyekeztek közel tartani magukat, így az első negyed végén a háromszékiek csupán öt ponttal vezettek (26–21).

A folytatásban csak annyiban változott a játék képe, hogy mindkét oldalon megsokasodtak a hibák, az eredmény viszont továbbra is szorosan alakult. Mivel csapattársai rendre pontatlanul céloztak, Tobin ekkor úgy döntött, egyedül veszi kézbe az események alakítását, az amerikai légiós ugyanis a második negyedben egyedül összedobált tizenhárom pontot, aminek köszönhetően Zoran Mikes tanítványai előnyüket nyolc pontra gyarapították (43–35).

Szünet után úgy tűnt, a zöld-fehéreknek sikerül végérvényesen megtörni a vendégek ellenállását, amikor Pasic és Gödri-Părău találataival már tizennégy pontos különbséget mutatott az eredményjelző tábla.

Az Olimpia azonban ekkor sem adta fel a küzdelmet, egy 7–0-s sorozattal válaszoltak, és ezzel ismét sikerült faragniuk a hátrányból. A háromszékiek játéka továbbra is akadozott, de még ilyen körülmények között is tízpontos előnnyel várhatták a záró negyedet (59–49).

Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Nagy meglepetést az utolsó tíz perc már nem tartogatott, ugyanis a szintén rövid cserepaddal rendelkező vendégek ereje elfogyott, nem tudták tartani a lépést a jobb erőnléttel rendelkező szentgyörgyi lányokkal, akik a találkozó utolsó perceiben elgázolták ellenfelüket, így a vége kiütés lett, amint azt a 93–60-as végeredmény is mutatja.

A párharc csütörtökön 19 órakor szintén a Sepsi Arénában folytatódik az elődöntő második mérkőzésével, amelyet zárt kapuk mögött rendeznek, de a kosárlabda-szövetség YouTube-csatornáján (FRB TV) élőben nézhető.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, elődöntő, 1. mérkőzés, Sepsi Aréna:
Sepsi-SIC–Brassói CSU Olimpia 93–60 (26–21, 17–14, 16–14, 34–11)
Sepsi-SIC: Tobin 27, Gödri-Părău 18, Pasic 15 (3x3), Mandache 10 (2x3), Kovács 6 (2x3). Cserék: Pavlopoulou 9 (1x3), Orbán 6, Cătinean 2. Edző: Zoran Mikes.
Brassó: Corda 14 (2x3), Pesovic 12, Dickey 10 (2x3), Al Ash Hab 10, Nan 2. Cserék: Mcdonald 12 (1x3), Ciciovan, Frincu, David. Edző: Dan Calancea.
Játékvezetők: Dragoș Barbu, Andrei Răileanu, Tudor Crișan.