Tartalékosan lépett pályára a székelyföldi együttes, amelynek soraiból Marie Ruzickova és Rebekah Gardner sérülés miatt, Kelemen Kincső és Ioana Ghizilă pedig koronavírus-fertőzés miatt hiányoztak, így mindössze nyolc játékossal kellett végigjátszaniuk a negyven percet.
Mindjárt a mérkőzés legelején a zöld-fehérek Tobin révén szereztek vezetést, majd Gödri-Părău és Pasic növelni is tudták a házigazdák előnyét, a védekezést azonban teljesen elhanyagolták. Ezt ki is használták a brassói lányok, akik igyekeztek közel tartani magukat, így az első negyed végén a háromszékiek csupán öt ponttal vezettek (26–21).
A folytatásban csak annyiban változott a játék képe, hogy mindkét oldalon megsokasodtak a hibák, az eredmény viszont továbbra is szorosan alakult. Mivel csapattársai rendre pontatlanul céloztak, Tobin ekkor úgy döntött, egyedül veszi kézbe az események alakítását, az amerikai légiós ugyanis a második negyedben egyedül összedobált tizenhárom pontot, aminek köszönhetően Zoran Mikes tanítványai előnyüket nyolc pontra gyarapították (43–35).
Szünet után úgy tűnt, a zöld-fehéreknek sikerül végérvényesen megtörni a vendégek ellenállását, amikor Pasic és Gödri-Părău találataival már tizennégy pontos különbséget mutatott az eredményjelző tábla.
Az Olimpia azonban ekkor sem adta fel a küzdelmet, egy 7–0-s sorozattal válaszoltak, és ezzel ismét sikerült faragniuk a hátrányból. A háromszékiek játéka továbbra is akadozott, de még ilyen körülmények között is tízpontos előnnyel várhatták a záró negyedet (59–49).
Nagy meglepetést az utolsó tíz perc már nem tartogatott, ugyanis a szintén rövid cserepaddal rendelkező vendégek ereje elfogyott, nem tudták tartani a lépést a jobb erőnléttel rendelkező szentgyörgyi lányokkal, akik a találkozó utolsó perceiben elgázolták ellenfelüket, így a vége kiütés lett, amint azt a 93–60-as végeredmény is mutatja.
A párharc csütörtökön 19 órakor szintén a Sepsi Arénában folytatódik az elődöntő második mérkőzésével, amelyet zárt kapuk mögött rendeznek, de a kosárlabda-szövetség YouTube-csatornáján (FRB TV) élőben nézhető.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!