Közel volt, hogy utolérje ellenfelét a csíki kosárcsapat

Székely Sport 2022. április 02., 19:33

A nagyszünetet követően összekapta magát a Csíkszeredai VSK a férfi kosárlabda élvonal hazai mérkőzésén a Nagyszebeni BC CSU ellen. Megvolt az esélye a győzelemre is.

Szorossá tették a végjátékot Fotó: Veres Nándor

Szombaton délután az Erőss Zsolt Arénában rendezték a férfi kosárlabda Nemzeti Liga huszonhetedik játéknapjának keretén belül a Csíkszeredai VSK és a Nagyszebeni BC CSU összecsapását. A mérkőzést jól kezdte a vendégcsapat, az első negyedet hét, a másodikat öt ponttal nyerte meg, így 35–47 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

Lászlófy Botond együttese nem adta fel, elkezdte a felzárkózást, a záró felvonásban pedig kiegyenlített, egy pillanatra a vezetést is átvette. Fél perccel a vége előtt egypontos hátránynál támadhatott, de ez kimaradt.

Végül érvényesült a papírforma, de alaposan meg kellett izzadnia a nagyszebenieknek.

Férfi kosárlabda, Nemzeti Liga, 27. forduló:

Csíkszeredai VSK–Nagyszebeni BC CSU 75–78 (15–22, 20–25, 24–16, 16–15).
A hazaiak pontszerzői: Bogdanovic 20, Lock 17, Sumbry 14, Djurovic 10, Ionescu és Zerkula 5-5, Ciuca 4.