Közel száz pontos különbséggel nyert a Sepsi-SIC a Rapid ellen

Horváth Bálint Ottó 2024. február 17., 20:44 utolsó módosítás: 2024. február 17., 20:47

Kiütéses győzelemmel próbálta feledtetni a rivális Konstancai CSM-től elszenvedett vereséget a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata, amely hazai pályán nem kegyelmezett a Bukaresti Rapidnak.

Kimagaslóan teljesítettek a Sepsi-SIC kosárlabdázói Fotó: Haáz Vince

A háromszéki együttes szombaton este alig két nappal azután lépett pályára az élvonalbeli bajnokság alapszakaszának 12. fordulójában, hogy csütörtökön 94–84 arányú vereséget szenvedett a Konstancai CSM otthonában bepótolt rangadón.

A sepsiszentgyörgyiek remekül kezdtek és már az első negyedben jelentős előnyt alakítottak ki. Ráadásul, ezután még eredményesebbek voltak,

a szünetben már 65 szerzett pontnál jártak.

A Sepsi-SIC szenzációs támadójátéka a térfélcsere után is folytatódott, ennek köszönhetően már a harmadik negyedben elérték a 100 pontos határt. Sőt, a végéig sem álltak le, kiegyensúlyozott maradt a teljesítményük, és

egészen elképesztő 94 pontos! különbséggel nyertek.

A második helyen álló Sepsi-SIC legközelebb szerdán 18.30-tól játszik a harmadik Aradi FCC Baschet vendégeként, majd március elején hazai pályán zárja az alapszakaszt Konstanca ellen, ahol lehetősége lesz visszavágni.