A vásárhelyiek két nappal korábban fölényesen nyertek a VSK Csíkszereda ellen, ezúttal pedig a Gyergyószentmiklóson edzőtáborozó focșani-i együttessel mérkőztek meg.
George Trif vezetőedző legénysége ismét magabiztos játékkal rukkolt elő, már az első negyedben 14 pontos előnyt dolgozott ki. A vendégek ezután szorosabbá tették a játékot, majd meg is nyerték a harmadik játékrészt, a végén azonban újra a VSK volt fölényben, és 97 ponttal zárta a találkozót.
A legeredményesebb játékos a svéd Jonathan Person volt 29 ponttal, Sánta Szabolcs pedig dupla-duplát ért el, 13 pontot és 11 lepattanót szerzett.
„Egy versenyképes csapat ellen játszottunk, amelyben sok amerikai és sok külföldi volt. Újra elemezni fogjuk a játékunkat. Jó, hogy nyertünk, győztes mentalitást teremtünk. Remélem, el tudom érni, hogy a játékosok higgyenek a képességeikben, és elérjék a legjobb formájukat. Még sok edzésre van szükségünk, mert még mindig a felkészülési időszakban vagyunk. A kosárlabdában gyakoriak a hullámzó teljesítmények, csökkentenünk kell azoknak a pillanatoknak a számát, amikor csökken a koncentráció” – nyilatkozta a klub hivatalos honlapjának George Trif vezetőedző.
A Marosvásárhelyi VSK számára szeptember 21-én és 22-én következik a nagyszebeni Tordai Elemér emléktorna, amelyen újabb két barátságos mérkőzést játszanak.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.
A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!