A Marosvásárhelyi VSK a szezon utolsó mérkőzésein az alsóház megnyeréséért, azaz összesítésben a 11. helyért játszik. Az utolsó párosításban az ellenfele a CSM Tg. Jiu.
Az első találkozót hazai környezetben, népes szurkolótábor előtt szerdán délután rendezték. Nagyon korán eldőlt miden, hiszen az első negyedet tizenhat, a másodikat pedig tízzel nyerték.
Az edző, George Trif mindenkinek megadta a játékehetőséget, tanítványai éltek is vele.
Összesítésben 1–0 a VSK javára, Tg. Jiuban megszerezhetik a bajnokság 11. helyét, amennyiben vasárnap ott is diadalmaskodnak.
Férfi kosárlabda, MozzartBet Liga, rájátszás, alsóház, a 11. helyért, 1. mérkőzés:
Marosvásárhelyi VSK–CSM Târgu Jiu 104–58 (27–11, 22–12, 26–21, 29–14).
A hazaiak pontszerzői: Gajovic 18, Lowrance 15, Rosenfeld 13, Solopa 11, Sólyom 10, Martinic 9, Sánta 8, Mureșan 6, Borsa 5, Bölöni 4, Mathis 3.
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Házkutatás során letartóztatta a belga rendőrség kedden az Európai Unió volt külpolitikai főképviselőjét, Federica Mogherinit. A rendőrség az Európai Külügyi Szolgálatnál és az Európa Kollégiumnál tartott razziát egy csalás elleni nyomozás részeként.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!