Közel az ötödik bajnoki címhez a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. május 07., 10:53 utolsó módosítás: 2021. május 07., 10:56

Egy kiegyensúlyozott első félidő után, a második játékrészben mutatott magabiztos játékával fölényes diadalt aratott a Sepsi-SIC a női kosárlabda-bajnokság döntőjének második mérkőzésén a Szatmárnémeti VSK ellen. Újabb sikerüknek köszönhetően a háromszékieket már csak egy győzelem választja el az ötödik bajnoki címüktől.

Fotó: Sepsi-SIC/Miska Brigitta

Az egyik fél három nyert mérkőzéséig tartó finálé első felvonásában látottak alapján, amikor mindössze egyetlen pont döntött a zöld-fehérek javára, számítani lehetett arra, hogy a második összecsapáson is kiegyenlített küzdelem zajlik majd a pályán.

A várakozásoknak megfelelően indult a csütörtök esti találkozó, amelyen a VSK szerzett vezetést, de hamar eszméltek a szentgyörgyi lányok is, és bár összehoztak egy 8–0-s sorozatot (12–4), Miguel Lopez időkérése megtörte a lendületüket, és az első negyed végére ez az előny kétpontosra fogyatkozott (14–12).

A folytatásban mindkét oldalon megsokasodtak a hibák, így kevés találat született, amelyeket a szembenálló felek felváltva szereztek, aminek következtében

a mérkőzésnek ez a szakasza fordulatokban gazdagon alakult, de számottevő előnyt egyik csapat sem tudott kialakítani, így az első húsz perc után egy ponttal vezetett a Sepsi-SIC (27–26).

Szünet után is néhány percig még úgy tűnt, megismétlődik a döntő első összecsapásának forgatókönyve, és a véghajrá fog dönteni. A harmadik negyed felénél azonban feljavult a zöld-fehérek védekező játéka, Mandache és Pavlopoulou pedig egymást követően a hárompontos félkörön kívülről célzott pontosan, és ezzel először nőtt tíz pont fölé a különbség, amit a háromszékiek ezúttal meg is tudtak tartani (47–36).

Az utolsó tíz percben már szemmel láthatólag elfogyott a rövid cserepaddal rendelkező partiumiak ereje, a túloldalon viszont Zoran Mikes folyamatosan forgatta csapatát, mindenkinek jutott ideje a felszusszanásra, és ez sorsdöntőnek bizonyult.

Egy 10–0-s sorozatot követően már nem forgott veszélyben a szentgyörgyiek győzelme, ráadásul Pasic és Gödri-Părău távoli dobásai is rendre beakadtak a gyűrűbe, és Kelemen sem hibázott a büntetővonaltól (71–42).

Bár az utolsó percekben a zöld-fehérek még azt is megengedhették maguknak, hogy visszavegyenek a ritmusból, a 73–50-es végeredmény jelzi azt, hogy a Sepsi-SIC megérdemelten nyerte az összecsapást, és összesítésben immár 2–0-ra vezetnek. Ez pedig azt jelenti, hogy Zoran Mikes tanítványainak már csak egyetlen győzelemre van szükségük az újabb bajnoki cím megszerzéséhez. A párharc Szatmárnémetiben folytatódik a döntő harmadik mérkőzésével, amelyet hétfőn 19 órakor rendeznek.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, döntő, 2. mérkőzés, Sepsi Aréna:
Sepsi-SIC–Szatmárnémeti VSK 73–50 (14–12, 13–14, 20–10, 26–14).
Sepsi-SIC: Gardner 13, Gödri-Părău 10 (2x3), Orbán 10, Pasic 7 (1x3), Tobin 5. Cserék: Mandache 12 (1x3), Pavlopoulou 7 (1x3), Kelemen 7 (1x3), Cătinean 2, Ghizilă, Kovács. Edző: Zoran Mikes.
VSK: Goss 25 (1x3), Bright 7, Solopova 8, Huțanu 2, Podar 2. Cserék: Kilin 6 (2x3), Popescu, Cuic, Neagu. Edző: Miguel Lopez Alonso.
Játékvezetők: Costin Bogdănescu, Vlad Potra, Claudia Patricia Handrea.