Újabb vereséget szenvedett Focșani-ban, közel a kieséshez a csíki kosárlabdacsapat

Dobos László 2023. május 01., 20:56 utolsó módosítás: 2023. május 01., 21:03

Második Vrancea megyei mérkőzésén is vereséget szenvedett a VSK Csíkszereda a felnőtt férfi kosárlabda-bajnokság utolsó, a kiesés elkerüléséért zajló szakaszában.

Meccsben volt a VSK Csíkszereda, de ismét kikapott. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Három nyert mérkőzésig tart az utolsó értékcsoportban (15-18. helyek) kiírt CSM Focșani–VSK Csíkszereda és Bukaresti Steaua–Bukaresti Laguna párharc, amelynek győztesei bennmaradnak az élvonalban, a vesztesek pedig kiesnek.

A csíkiak az első két mérkőzésüket Vrancea megyében játszották, az elsőn, szombaton 78:59-es vereséget szenvedtek, hétfőn pedig 82:74-re kaptak ki.

A hétfő esti találkozón a csíkiak az első negyedben bátran és eredményesen játszottak, vezettek is, azonban az első szünetre a hazaiak fordítottak, és a folytatásban végig előnyben játszottak, végül 8 pontos különbséggel győztek.

A sorozat harmadik összecsapását a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában rendezik, május 5-én, pénteken 17 órától. Ha szükség lesz a negyedik és ötödik találkozóra, akkor azokat május 7-én Csíkszeredában, illetve május 11-en Focșani-ban rendezik.

Férfi kosárlabda, MozzartBet Liga, rájátszás, a 15-18. helyekért, első mérkőzés:

CSM Focșani–VSK Csíkszereda 82:74 (21:19, 20:17, 18:14, 23:24).

A vendégcsapat pontszerzői: Andrija Drašković 19 (ebből 2 hárompontos), Meshack Lufile 19, Amedeo Casale 16 (1x3), Vladiszlav Frolov 8, Lucian Țibîrnă 5 (1x3), D’Andre Bernard 4 és László Arnold 3 (1x3). Játszott még: László Botond,

A három nyert mérkőzésig tartó párharcban a CSM Focșani összesítésben 2:0-ra vezet, és még egy győzelemre van szüksége az élvonalban maradáshoz.