Hirdetés

Könnyű kezdés a feljutás felé vezető úton

Hosszú idő után játszottak újra hazai közönség előtt a marosvásárhelyi kosarasok
Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi VSK

2021. december 07., 13:37

Három sima győzelem után megdolgozott a negyedikért a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata a másodosztályú bajnokságban, amelyben a feljutást tűzte ki egyértelmű célként.

2021. december 07., 13:37

A marosvásárhelyi együttes az előző szezonban még az Egyetemi Sportklub kötelékében vett részt a bajnokságban, és közel volt az élvonalbeli feljutáshoz, idén azonban a Városi Sportklub képviseletében indult a második vonalban.

Hirdetés

A George Trif vezetőedző és Szászgáspár Barnabás technikai igazgató által irányított csapat feljutási szándékait mi sem jelzi jobban, hogy

a szinte kizárólag helyi játékosokat foglalkoztató VSK-hoz visszatért a nagy tapasztalattal rendelkező Sánta Szabolcs, illetve Alin Borșa, akikkel megerősödött az amúgy is versenyképes keret.

A másodosztályú bajnokságba tizenkét csapat nevezett be, a lebonyolítás szerint az alapszakaszban oda-visszavágókat (november 7. és május 22. között heti fordulókkal) rendeznek, majd az első négy helyezett bejut a június 3–5. között rendezendő rájátszásba, ahonnan a két legjobb csatlakozik az élvonal mezőnyéhez.

A VSK három nagyarányú győzelemmel kezdte a bajnokságot: a fiatal játékosok alkotta Bukaresti Ulissét 101–47-re, a Bukaresti Eaglest 145–40-re, a Jászvásári Polit 121–70-re verte.

A marosvásárhelyiek múlt hétvégén hosszú idő után először játszottak hazai közönség előtt, a Nagyszebeni CSU fiókcsapata ellen már valamivel nehezebb dolguk volt, de ezúttal is magabiztosan nyertek 87–62 arányban.

Az együttes legközelebb vasárnap lép pályára az Universitatea Craiova vendégeként, majd egy héttel később a Brassói Ralph csapatát fogadja. A folytatásban sorrendben következnek a Nagyváradi CSM II., a Bukaresti Laguna, a Bukaresti Stiinţa, a Kolozsvári Universitatea és a Bukaresti Agronomia elleni mérkőzések.

A Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapatának kerete: Sánta Szabolcs, Alin Borșa, Goran Martinic, Steff Norbert, Engi-Rosenfeld Dávid, Bölöni Tamás, Vladislav Solopa, Cristian Mureșan, Vlad Nistor, Kiss Roland, Szilveszter Botond, Györki Cristian, Mihnea Tălmăcean, Robert Trif, Răducu Blaga.
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Kirúgták a Sepsi OSK korábbi edzőjét a harmadosztályú klubtól

Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.

Két év jogi harc után felmentették a csíki vezérszurkolót

Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.

Székelyhon

RMDSZ-es javaslat: csökkenne a gyermekpénz, de iskolalátogatás esetén összességében többet kapnának a családok

Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.

`
Krónika

Új romániai magyar pártot alapítana a Tisza székelyföldi aktivistája, de még nagyon sok a kérdőjel

Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.

Krónika

Semmi jóra nem lehet számítani, ha hatalomra kerül az AUR Kelemen Hunor szerint, aki az új magyar pártról is beszélt

Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.

Főtér

Grindeanuék nem gondolták komolyan, hogy Bolojan komolyan gondolja, most a PSD léte foroghat kockán

Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.

Ez is érdekelheti

Végig hátrányban voltak, újra kikaptak otthon a marosvásárhelyi kosarasok

A második hazai mérkőzését is elbukta a Marosvásárhelyi VSK a Petrolul Ploiești ellen a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásának első körében.

Összeomlott a végére, hátrányba került a Marosvásárhelyi VSK

Már a kezében érezhette a győzelmet a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, amely tetemes előnyben volt, a végén azonban váratlanul szétesett és alulmaradt a Petrolul Ploiești ellen.

Az alsóház első két helye a tét a marosvásárhelyi kosárcsapatnak

Hazai közönség előtt kezdi a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásának küzdelmeit a Marosvásárhelyi VSK, az első körben a Petrolul Ploiești együttesével találkozik.

Korai rövidzárlat a visszavágón, érem nélkül maradt a Sepsi-SIC

Rosszul kezdte az aradi visszavágót a Sepsi-SIC, és ezt már nem tudta korrigálni: az FCC Baschet végig kontroll alatt tartotta a mérkőzést, így a háromszéki együttes érem nélkül búcsúzott az idénytől.

Élcsapatot győzött le az alapszakasz zárásán a Marosvásárhelyi VSK

Jobban rangsorolt együttes otthonában tudott nyerni a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata, hosszabbítás után múlta felül az FC Argeș Pitești-et a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 30., utolsó fordulójában.

Pár perccel a vége előtt még tízzel vezetett, mégis távol került a bronzéremtől a Sepsi-SIC

Már szinte zsebben volt a győzelem, mégis vereséget szenvedett a Sepsi-SIC az Aradi FCC Baschet ellen a női kosárlabda élvonal bronzpárharcának első mérkőzésén. A háromszékiek tízpontos előnyt herdáltak el a hajrában.

Végig loholtak az eredmény után a marosvásárhelyi kosarasok

A mérkőzés elején ugyan még vezetett, a folytatásban viszont hátrányban játszott a CSO Voluntari vendégeként a Marosvásárhelyi VSK, és végül nem tudta elkerülni a vereséget.

Kiharcolta a hosszabbítást, ott legyűrte vendégét a Marosvásárhelyi VSK

Kiélezett küzdelemben múlta felül a Brassói Coronát a Marosvásárhelyi VSK, amely az utolsó percekben harcolta ki a hosszabbítást, ahol a javára fordította a párharcot a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 29. fordulójában.

Döntő tornán játszott a Kézdi SE ifi kosárlabdacsapata

Ezen a héten tizenkét csapat részvételével Bukarestben rendezték a női kosárlabda bajnokság U14-es korosztálya számára kiírt bajnokság döntő tornáját. Az egyetlen székelyföldi képviselő a Kézdivásárhelyi SE volt.

Nem jött össze a fordítás, ezüstérmet szereztek a Kézdi SE kosarasai

A hazai vereség után nem sikerült kiharcolni a harmadik mérkőzést a Kézdivásárhelyi SE női kosarasainak az 1. Liga döntőjének visszavágóján az Alexandriai CSS ellen. Zsinórban másodszor szerezte meg az ezüstérmet a céhes városi alakulat.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!