Kolozsvári sikerrel lépett előre a rangsorban a KSE

Sánta Imre 2022. február 04., 22:47

A női kosárlabda-bajnokságban érdekelt háromszéki csapatok közül csak a Kolozsvári U vendégeként sikert arató Kézdivásárhelyi SE lépett pályára a pontvadászat 18. fordulójában, a Sepsi-SIC meccsét a címvédő kérésére későbbi időpontra halasztották.

Kijött a lépés a kézdivásárhelyi kosaras lányoknak Kolozsváron. Archív kép Fotó: Haáz Vince

A sepsiszentgyörgyi együttes keretéből korábban hét játékos esetében is koronavírusos fertőzést állapítottak meg, és bár csütörtöktől már teljes létszámban visszatérhettek az edzésekre, a zöld-fehéreknek a CSM Alexandria elleni hazai mérkőzését február 17-re napolta el a szakszövetség.

A KSE viszont a kincses városban vendégszerepelt, ahol a valamikor szebb napokat is látott Kolozsvári U ellen diadalmaskodott.

A pénteki összecsapást a kézdivásárhelyi lányok nagy lendülettel indították, és miután összehoztak egy 13-0-s sorozatot, már a találkozó 7. percében jelentős előnnyel vezettek. Csupán ezt követően kezdtek életjelt mutatni magukról a házigazdák is, akik megkezdték a felzárkózást, majd a második negyed közepén sikerült fordítaniuk is. Ez azonban nem szegte kedvét a kék-fehéreknek, aki Corda és Lewis révén azonnal válaszoltak, majd Debreczi és Coleman találataival kétpontos előnnyel vonulhattak szünetre (34-36).

Térfélcsere után viszont ismét a kolozsváriakon volt a sor, hogy átvegyék a kezdeményezést, gyorsan összedobáltak zsinórban tizenegy pontot, így Ljubomir Kolarevic tanítványainak ismét kapaszkodniuk kellett, erőfeszítéseiket pedig siker koronázta, és a mérkőzés utolsó tíz percét már hétpontos előnnyel várhatták (51-58).

A záró felvonás azonban már nem tartogatott izgalmakat, továbbra is a felső-háromszékiek akarata érvényesült, Corda pedig szórta a triplákat, így a különbség is tovább duzzadt, és a székelyföldi együttes megérdemelten jutott a győztesnek járó pontok birtokába, aminek köszönhetően a rangsorban elfoglalt helyén is javítani tudott, és jelenleg a nyolcadik pozíciót foglalja el.

A következő fordulóban a KSE hazai pályán a Bukaresti Agronomia csapatát fogadja, a Sepsi-SIC pedig a fővárosba látogat, ahol a Rapid vendége lesz. A mérkőzéseket február 9-én, szerdán rendezik.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 18. forduló:
Kolozsvári U–Kézdivásárhelyi SE 61–80 (14–22, 20–14, 17–22, 10–22)
Kolozsvár: Rubin 18 (1x3), Johnson 16 (2x3), Uiuiu 13 (3x3), Al Ash Hab 6, Mihășan. Cserék: Rus 8 (2x3), Bota, Popovici, Stoica. Edző: Ioannis Koukos.
KSE: Corda 26 (7x3), Coleman 18 (3x3), Debreczi 16 (1x3), Lewis 13, Kozman 5 (1x3). Cserék: Taylor 2, Marthi, Tuchilus, Domokos, Csurulya. Edző: Ljubomir Kolarevic.
Játékvezetők: Răzvan Opriș, Vlad Antonio Sandu, Ioana Drăgoi.