Kiváló kezdés a címvédő otthonában, kár a második negyedért

Horváth Bálint Ottó 2023. január 27., 20:19 utolsó módosítás: 2023. január 27., 20:26

A címvédő és éllovas Kolozsvári U-BT otthonában zárta a férfi kosárlabda MozzartBet Liga alapszakaszát a Marosvásárhelyi VSK. Kiválóan kezdtek a vendégek, de aztán a házigazdák elhúztak, és az előnyt már nem adták ki a kezükből.

Voltak nagyon jó periódusai a marosvásárhelyi csapatnak. Korábbi felvétel Fotó: Rab Zoltán

A péntek esti mérkőzés első negyedének közepétől a vásárhelyiek a remekül játszó amerikai Mathis kosaraival előnyhöz jutottak, amit Lowrance és Nistor tripláival a második játékrész elején meg is őriztek. Ezután azonban a bajnokság mezőnyében messze legerősebb kerettel rendelkező kolozsvári gárda 17–0-s sorozattal a javára fordított az eredményt, és a szünetben fölényesen vezetett.

A találkozó második félidejében elkezdte ledolgozni hátrányát a Marosvásárhelyi VSK, ezúttal Gajovic és Martinic voltak a legeredményesebbek, és az első után a harmadik negyedet is megnyerték. A végéhez közeledve nyolc pontra is felzárkóztak a vendégek, de aztán az U-BT még egyszer rákapcsolt, és 21 pontos különbséggel nyert.

A VSK hat győzelemmel és tíz vereséggel az A konferencia 7. helyén végez, és a folytatásban a 11–18. helyekért játszik. Erre a második szakaszra a csapatok magukkal viszik az első körben elért egymás elleni eredményeiket, és csak a másik konferenciából érkező ellenfelekkel találkoznak szintén oda-visszavágó rendszerben.