Mandache és Gardner triplájával kezdődött a zöld-fehérek Rapid elleni csütörtöki mérkőzése, de példájukat hamarosan követték csapattársaik is, és már a találkozó első részében elgázolták a fővárosi együttest, amely végig alárendelt szerepet játszott. Az első húsz percben Zoran Mikes tanítványai hatvanöt pontot dobáltak össze (29–65), és már csak az volt a kérdés, hol fognak majd megállni a háromszékiek.
Szünet után is a zöld-fehérek nagy fölényével folytatódott a játék, amelynek minden elemében messze felülmúlták az ellenfél csapatát, és ez az eredményjelző táblán is megmutatkozott, hiszen folyamatosan nőtt a pontkülönbség.
A szentgyörgyi lányok csak az utolsó negyedben vettek vissza a ritmusból, de a végére a szerzett pontok számát tekintve még így is bőven meghaladták a százas küszöböt,
a 111–50-es végeredmény pedig egyértelműen mutatja, hogy a két csapat nem tartozik azonos súlycsoportba.
A teremtorna pénteki játéknapján 13 órakor a Sepsi-SIC egy újabb fővárosi együttessel méri össze erejét, és már előre borítékolható, hogy a Bukaresti Agronomia elleni mérkőzés is hasonló forgatókönyv szerint fog alakulni.
Hazai környezetben lépett pályára csütörtök délután a napokban edzőcserén is átesett Kézdivásárhelyi SE, amelynek kispadján Molnár József helyét Ljubomir Kolarevic foglalta el, és a Bukaresti Agronomia elleni összecsapás első tíz percében minden úgy alakult, ahogy a kék-fehérek szerették volna.
Ezért is érthetetlen az az összeomlás, amely bekövetkezett a folytatásban, amikor a második negyedben mindössze négy pontot sikerült szerezniük, így a korábban kidolgozott előnyük lassan kezdett elfogyni.
Szünet után sem találtak magukra a felső-háromszéki lányok, az ellenfél csapata pedig ezt ki is használta, az utolsó tíz perc pedig egyenlő állással kezdődött, és a meccs csak a véghajrában dőlt el. Az idegek harcát a fővárosi együttes játékosai bírták jobban, és bár a találkozó utolsó percében a KSE még két ponttal vezetett, a korábban a Sepsi-SIC-nél is megfordult Anca Șipoș triplájával fordított az Agronomia, ami végül sorsdöntőnek bizonyult, az eredmény ugyanis már nem változott.
A kék-fehérek a kézdivásárhelyi teremtorna pénteki játéknapjának 16 órakor kezdődő mérkőzésén a Bukaresti Rapid ellen javíthatnak.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Tragédiával végződött egy lakástűz hétfő reggel Marosfőn: az égő házban egy 92 éves férfi holttestét találták meg a tűzoltók.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!