Mandache és Gardner triplájával kezdődött a zöld-fehérek Rapid elleni csütörtöki mérkőzése, de példájukat hamarosan követték csapattársaik is, és már a találkozó első részében elgázolták a fővárosi együttest, amely végig alárendelt szerepet játszott. Az első húsz percben Zoran Mikes tanítványai hatvanöt pontot dobáltak össze (29–65), és már csak az volt a kérdés, hol fognak majd megállni a háromszékiek.
Szünet után is a zöld-fehérek nagy fölényével folytatódott a játék, amelynek minden elemében messze felülmúlták az ellenfél csapatát, és ez az eredményjelző táblán is megmutatkozott, hiszen folyamatosan nőtt a pontkülönbség.
A szentgyörgyi lányok csak az utolsó negyedben vettek vissza a ritmusból, de a végére a szerzett pontok számát tekintve még így is bőven meghaladták a százas küszöböt,
a 111–50-es végeredmény pedig egyértelműen mutatja, hogy a két csapat nem tartozik azonos súlycsoportba.
A teremtorna pénteki játéknapján 13 órakor a Sepsi-SIC egy újabb fővárosi együttessel méri össze erejét, és már előre borítékolható, hogy a Bukaresti Agronomia elleni mérkőzés is hasonló forgatókönyv szerint fog alakulni.
Hazai környezetben lépett pályára csütörtök délután a napokban edzőcserén is átesett Kézdivásárhelyi SE, amelynek kispadján Molnár József helyét Ljubomir Kolarevic foglalta el, és a Bukaresti Agronomia elleni összecsapás első tíz percében minden úgy alakult, ahogy a kék-fehérek szerették volna.
Ezért is érthetetlen az az összeomlás, amely bekövetkezett a folytatásban, amikor a második negyedben mindössze négy pontot sikerült szerezniük, így a korábban kidolgozott előnyük lassan kezdett elfogyni.
Szünet után sem találtak magukra a felső-háromszéki lányok, az ellenfél csapata pedig ezt ki is használta, az utolsó tíz perc pedig egyenlő állással kezdődött, és a meccs csak a véghajrában dőlt el. Az idegek harcát a fővárosi együttes játékosai bírták jobban, és bár a találkozó utolsó percében a KSE még két ponttal vezetett, a korábban a Sepsi-SIC-nél is megfordult Anca Șipoș triplájával fordított az Agronomia, ami végül sorsdöntőnek bizonyult, az eredmény ugyanis már nem változott.
A kék-fehérek a kézdivásárhelyi teremtorna pénteki játéknapjának 16 órakor kezdődő mérkőzésén a Bukaresti Rapid ellen javíthatnak.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!