Kiütötte ellenfelét a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. március 11., 23:08

Nagyarányú győzelmet aratott a Sepsi-SIC a női kosárlabda bajnokság Kézdivásárhelyen zajló buboréktornájának első napján. A négyszeres bajnok a Bukaresti Rapid csapatára mért megsemmisítő vereséget, a KSE viszont az utolsó pillanatokban bukta el a Bukaresti Agronomia elleni küzdelmet.

Potyogtak a kosarak Fotó: Pinti Attila

Mandache és Gardner triplájával kezdődött a zöld-fehérek Rapid elleni csütörtöki mérkőzése, de példájukat hamarosan követték csapattársaik is, és már a találkozó első részében elgázolták a fővárosi együttest, amely végig alárendelt szerepet játszott. Az első húsz percben Zoran Mikes tanítványai hatvanöt pontot dobáltak össze (29–65), és már csak az volt a kérdés, hol fognak majd megállni a háromszékiek.

Szünet után is a zöld-fehérek nagy fölényével folytatódott a játék, amelynek minden elemében messze felülmúlták az ellenfél csapatát, és ez az eredményjelző táblán is megmutatkozott, hiszen folyamatosan nőtt a pontkülönbség.

A szentgyörgyi lányok csak az utolsó negyedben vettek vissza a ritmusból, de a végére a szerzett pontok számát tekintve még így is bőven meghaladták a százas küszöböt,

a 111–50-es végeredmény pedig egyértelműen mutatja, hogy a két csapat nem tartozik azonos súlycsoportba.

A teremtorna pénteki játéknapján 13 órakor a Sepsi-SIC egy újabb fővárosi együttessel méri össze erejét, és már előre borítékolható, hogy a Bukaresti Agronomia elleni mérkőzés is hasonló forgatókönyv szerint fog alakulni.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 17. forduló:

Bukaresti Rapid–Sepsi-SIC 50–111 (13–37, 16–28, 8–31, 13–15)
Rapid: Stănici 19, Burlakova 10 (1x3), Vlad 3 (1x3), Bejan, Duță. Cserék: Manea 10, Călin 7, Niculescu 1, Cazacu, Grigore. Edző: Dan Militaru.
Sepsi-SIC: Gödri-Părău 15 (3x3), Mandache 15 (1x3), Pasic 14, Gardner 13 (2x3), Orbán 12. Cserék: Pavlopoulou 16 (3x3), Ghizilă 12 (3x3), Kelemen 11 (1x3), Kovács 3 (1x3). Edző: Zoran Mikes.
Játékvezetők: Serban Rașoga, Mihai Sandulache, Diana Oprea.
Egy pont döntött a KSE meccsén

Hazai környezetben lépett pályára csütörtök délután a napokban edzőcserén is átesett Kézdivásárhelyi SE, amelynek kispadján Molnár József helyét Ljubomir Kolarevic foglalta el, és a Bukaresti Agronomia elleni összecsapás első tíz percében minden úgy alakult, ahogy a kék-fehérek szerették volna.

Ezért is érthetetlen az az összeomlás, amely bekövetkezett a folytatásban, amikor a második negyedben mindössze négy pontot sikerült szerezniük, így a korábban kidolgozott előnyük lassan kezdett elfogyni.

Szünet után sem találtak magukra a felső-háromszéki lányok, az ellenfél csapata pedig ezt ki is használta, az utolsó tíz perc pedig egyenlő állással kezdődött, és a meccs csak a véghajrában dőlt el. Az idegek harcát a fővárosi együttes játékosai bírták jobban, és bár a találkozó utolsó percében a KSE még két ponttal vezetett, a korábban a Sepsi-SIC-nél is megfordult Anca Șipoș triplájával fordított az Agronomia, ami végül sorsdöntőnek bizonyult, az eredmény ugyanis már nem változott.

A kék-fehérek a kézdivásárhelyi teremtorna pénteki játéknapjának 16 órakor kezdődő mérkőzésén a Bukaresti Rapid ellen javíthatnak.

Bukaresti Agronomia–Kézdivásárhelyi SE 64–63 (9–31, 20–4, 16–10, 19–18)
KSE: Debreczi 18 (4x3), Mitchell 18 (2x3), Wilson 15, Domokos 7, Czimbalmos 5. Cserék: Biszak, Kozmán, Tuchilus. Edző: Ljubomir Kolarevic.
Agronomia: Șipoș 28 (6x3), Chelariu 16 (2x3), Plavitu 8 (2x3), Filip 6 (1x3), Militaru 2. Cserék: Vilcinschi 4, Cristea, Atanasescu, Panait. Edző: Milan Sokic.
Játékvezetők: Serban Rașoga, Andrei Răileanu, Csíki Zsolt.