Mandache és Gardner triplájával kezdődött a zöld-fehérek Rapid elleni csütörtöki mérkőzése, de példájukat hamarosan követték csapattársaik is, és már a találkozó első részében elgázolták a fővárosi együttest, amely végig alárendelt szerepet játszott. Az első húsz percben Zoran Mikes tanítványai hatvanöt pontot dobáltak össze (29–65), és már csak az volt a kérdés, hol fognak majd megállni a háromszékiek.
Szünet után is a zöld-fehérek nagy fölényével folytatódott a játék, amelynek minden elemében messze felülmúlták az ellenfél csapatát, és ez az eredményjelző táblán is megmutatkozott, hiszen folyamatosan nőtt a pontkülönbség.
A szentgyörgyi lányok csak az utolsó negyedben vettek vissza a ritmusból, de a végére a szerzett pontok számát tekintve még így is bőven meghaladták a százas küszöböt,
a 111–50-es végeredmény pedig egyértelműen mutatja, hogy a két csapat nem tartozik azonos súlycsoportba.
A teremtorna pénteki játéknapján 13 órakor a Sepsi-SIC egy újabb fővárosi együttessel méri össze erejét, és már előre borítékolható, hogy a Bukaresti Agronomia elleni mérkőzés is hasonló forgatókönyv szerint fog alakulni.
Hazai környezetben lépett pályára csütörtök délután a napokban edzőcserén is átesett Kézdivásárhelyi SE, amelynek kispadján Molnár József helyét Ljubomir Kolarevic foglalta el, és a Bukaresti Agronomia elleni összecsapás első tíz percében minden úgy alakult, ahogy a kék-fehérek szerették volna.
Ezért is érthetetlen az az összeomlás, amely bekövetkezett a folytatásban, amikor a második negyedben mindössze négy pontot sikerült szerezniük, így a korábban kidolgozott előnyük lassan kezdett elfogyni.
Szünet után sem találtak magukra a felső-háromszéki lányok, az ellenfél csapata pedig ezt ki is használta, az utolsó tíz perc pedig egyenlő állással kezdődött, és a meccs csak a véghajrában dőlt el. Az idegek harcát a fővárosi együttes játékosai bírták jobban, és bár a találkozó utolsó percében a KSE még két ponttal vezetett, a korábban a Sepsi-SIC-nél is megfordult Anca Șipoș triplájával fordított az Agronomia, ami végül sorsdöntőnek bizonyult, az eredmény ugyanis már nem változott.
A kék-fehérek a kézdivásárhelyi teremtorna pénteki játéknapjának 16 órakor kezdődő mérkőzésén a Bukaresti Rapid ellen javíthatnak.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Megszavazta Marosvásárhely önkormányzata az idei díszpolgárok névsorát, noha a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma nyílt levélben tiltakozott a jelöltek – különösen néhai Kincses Előd jogász, közíró – ellen.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!