Esélyt sem adtak ellenfelüknek a zöld-fehérek, már az első tíz percben kidomborodott a két csapat közötti tudásbeli különbség, az újonc moldvai együttes képtelen volt felvenni a címvédő által diktált ritmust, így már a mérkőzés elején a háromszékiek tetemes előnyre tettek szert (32-13).
A folytatásban Zoran Mikes lehetőséget adott a fiataloknak, akik meg is hálálták a mester bizalmát, hiszen Croitoru, Nemes és Cătinean is remekül szállt be a játékba, mindannyian kivették részüket a pontgyártásból, és bőven harminc pont fölé növelték a különbséget (61-23).
Szünet után is hasonlóan alakultak az események, ahogy teltek a percek, úgy duzzadt tovább a zöld-fehérek előnye, akik minden pozícióból betaláltak, védekezésben pedig szintén alig hagyták szusszanni ellenfelüket. A záró negyed elején Cătinean találatával már száz pont fölött járt a Sepsi-SIC, a 124-47-es végeredmény pedig tükrözi, a két csapat nem tartozik azonos súlycsoportba.
A háromszékiekre a következő fordulóban már komolyabb erőpróba vár, október 9-én a nagy rivális Szatmárnémeti VSK otthonában lépnek pályára, majd néhány nappal később, október 14-én rajtolnak az Európa Kupa csoportkörében is, amelynek első játéknapján az ukrán BC Prometey vendégei lesznek.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!