Kikaptak a székelyföldi férfi kosárlabdacsapatok

Dobos László 2022. december 17., 21:40

Idegenben léptek pályára szombaton este a székelyföldi csapatok a román férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban, és mindkét gárda vereséget szenvedett.

Nem ment a játék a székelyföldi csapatoknak, vereséget szenvedtek Fotó: Veres Nándor

A csíkiak Nagyszebenben vendégszerepeltek, ahol a hazaiak az első perctől az utolsóig magabiztosan vezetve nyertek 23 pont különbséggel.
Közel járt a meglepetéshez a marosvásárhelyi együttes Craiován, ahol csak az ötperces ráadásban dőlt el a találkozó sorsa. Az első negyed után egyenlő volt az állás, a mérkőzés felénél a vendégek 7 ponttal vezettek, 30 perc után is a Marosvásárhely vezetett 5 ponttal, a rendes játékidőre egyenlített azonban a hazai alakulat, amely végül magabiztosan nyerte az ötperces ráadást.

Férfi kosárlabda MozzartBet Liga, A konferencia, 10. forduló:
Nagyszebeni CSU BC–VSK Csíkszereda 98:75 (18:13, 33:25, 25:21, 22:16)
A hazaiak legeredményesebb játékosai Gaston Whelan, Roberts Blumberg és Dallas Reid Walton voltak 18-18 ponttal.
A vendégcsapat pontszerzői: Nemanja Manojlović 31 (3x3), Meshack Lufile 17, Amedeo Casale 13, Andrija Drašković 10, Vladiszlav Frolov 2 és László Botond 2. Játszott még: Haris Ćućović, Cezar Stănescu, László Arnold, Zerkula Zoltán és Szabó Lehel.

CSMU Craiova–Marosvásárhelyi VSK 90:86 – hosszabbítás után (17:17, 16:23, 18:16, 23:18, 16:12)
A hazai csapat legeredményesebb játékosa Giordan Lee Watson volt 27 ponttal. A vásárhelyiek pontszerzői: Jonathan Gary Person 20 (2x3), Goran Martinic 19 (3x3), Sánta Szabolcs 17, Goran Gajović 14 (4x3), Jakob Kowalik Lowrence 11 (1x3), Cristian Muresan 2, Bölöni Tamás 2, Vladiszlav Solopa 1. Játszott még: Branislav Vujadinović, és Sólyom Botond.

Az A jelű konferencia további eredmények: Kolozsvári U-BT–FC Argeș Pitești 98:89 és Petrolul Ploiești–Bukaresti Rapid 92:61. A CSM Târgu Jiu csapata szabadnapos volt.

A Marosvásárhelyi VSK–Kolozsvári U-BT találkozót (9.forduló) december 30-án 18.45 órától pótolják.