Talán nem tett jót a csapatnak, hogy az ISK-VSK már korábban kivívta a rájátszásba kerülés jogát, a Bukaresti Știința vendégeként nem azt az arcukat mutatták, amit az elmúlt időszakban megszokhattunk a gyergyói kosárlabdacsapattól.
A meccs rosszul indult Kercsó Zoltán csapata számára, a bukarestiek nagyon hamar 7–0-ra majd 9–2-re is vezettek. Itt még megrázta magát az ISK-VSK és 9–12-re sikerült is fordítani. Amint azonban később kiderült, ez volt a meccs utolsó feltámadása gyergyói szempontból. Az első negyed 22–15-el zárult, a másodikban pedig csak romlott a helyzet, az addigi 7 pontos különbség 19-re nőtt.
A harmadik negyedet ezután már hiába tették szorossá Bodóék, és negyediket hiába nyerték meg, már nem sikerült csodát tenni. A győzelmet a házigazdák ünnepelhették.
„A szezon egyik leggyengébb mérkőzésünket produkáltuk. Többen hiányoztak sérülés, illetve betegség miatt, az utazókeretünkből pedig ketten kérték, hogy inkább ne játsszanak. De akármilyen szűkösek voltunk, nem lehet mentség arra ami történt.
Egy pár eladott labda után idegesek lettünk. Edzőként azt mondom, hogy a rájátszás előtt kellett ez a pofon, mert túlságosan is szárnyaltunk. Jobb most kissé leszállni a földre. De ami fontos, hogy a fiúk megértsék, hogy ez egy mérkőzés, amiből tanulni lehet és ne egymást hibáztassák, hanem a csapatkémia érdekében lépjenek tovább felemelt fővel. Hosszú még a szezon”– összegez Kercsó Zoltán az ISK-VSK edzője.
A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.
A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.
Alig több, mint egy hónap múlva alkalmazásba lép a gépjárműadózást szabályozó új törvény. Mi változik? Milyen tényezők alapján számítják ki az új gépjárműadót, kinek kedvez az új rendszer és milyen kategóriák esetében szűnik meg az adómentesség?
Nagyon kevés közalkalmazottnak van 3000 lej alatti nettó fizetése, a legtöbbjük jövedelme messze meghaladja a minimálbért – derül ki egy szakértői elemzésből, amelyet az Adevărul.ro portál ismertetett.
Egy háromtagú román állampolgárságú bűnözői banda csaknem 4 millió forint értékű készpénzt és aranyat zsákmányolt az M5-ös autópálya Lajosmizsei pihenőjénél; a rablók külföldre menekültek, de amikor visszatértek Magyarországra, a rendőrök elfogták őket.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!