Kiesett a másodosztályú CSM Alexandria, megvan a Román Kupa első döntőse

Sebestyén Ervin 2024. március 10., 18:37

Eddig tartott a másodosztály éllovasának menetelése a női kosárlabda Román Kupa nyolcas döntőjében, a CSM Alexandria az elődöntőben 81–54-es vereséget szenvedett a CSM Târgoviște ellen vasárnap délután a Sepsi Arénában.

Az egyik döntős már ismert a Román Kupában. Képünk illusztráció Fotó: Leopold Tamás

Nagy meglepetésre az alexandriai gárda szombaton délután megverte a Marosvásárhelyi VSK-t, így ők jutottak tovább a kupában. Vasárnap viszont már nem tudtak csodát tenni. Már az első negyedben bekezdett a CSM Târgoviște, 22–14-ről várhatták a második felvonást.

Itt már jobban működött a másodosztályú csapat védelme, viszont továbbra sem volt hatékony a befejezésük, félidőben 27–36 állt az eredményjelzőn. Anamaria Vîrjoghe és Samantha Keltos vezetésével a folytatásban is magabiztosan vezetett a Dâmbovița megyei gárda, a harmadik tíz percben sikerült 24 pontot dobniuk, ezzel pedig jelentős előnyre tettek szert.

Az utolsó negyedben nem történt meglepetés, a CSM Alexandria csupán egységet szerzett, összességében pedig 81–54-es vereséget szenvedett el.

Ezzel a győzelemmel a CSM Târgoviște bejutott a Román Kupa döntőjébe, ahol hétfő délután a Sepsi-SIC–Konstancai CSM győztesével találkozik majd.