Zsinórban évekig a háromszéki alakulat nyerte a kupasorozatot, ezt a szériát azonban tavaly megszakította a Konstancai CSM és bezsebelte a trófeát. A két gárda ezúttal az eldöntőben mérhette össze a tudását, ahol egy találkozó döntött arról, hogy ki jut be a vasárnapi fináléba.
Álomszerűen kezdte a megmérettetést Zoran Mikes csapata, az első tíz percben jelentős előnyt dolgozott ki (23–11), amit a második felvonásban majdnem meg is duplázott (44–28). Féltávnál már érződött, hogy a Sepsi-SIC sokkal jobban akarja a győzelmet és a továbbjutást, magabiztosan dobáltak a lányok.
A harmadik negyedben sem változott a játék képe, a zöld-fehér mezesek akarata érvényesült és továbbra is növekedett a különbség a két klub között. Aztán viszont az utolsó tíz percben összeszedte magát a Konstancai CSM, 22 egységes hátrányát sikerült háromra csökkentenie. Ekkor ritmust váltott a sepsiszentgyörgyi csapat és elhúzott héttel, ami már végzetesnek bizonyult. A Sepsi-SIC 75–68-ra megverte ellenlábasát, ezzel visszavágott a tavalyi kupában elszenvedett vereségért és bejutott a fináléba.
A háromszéki gárda a döntőben, vasárnap 19 órától az Aradi FCC Baschet–CSM Târgoviște párharc győztesével méri össze a tudását.
Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!