Kettős vereséggel kezdtek a háromszéki csapatok

Daczó Hodor Barna , Székely Sport 2024. október 06., 15:59

Egy szoros és egy sima vereséggel debütált a Kézdivásárhelyi SE és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC II. a női kosárlabda 1. Ligában, előbbi a Temesvári Poli, utóbbi a Sportul Studențesc otthonában szerepelt.

Vasárnap az időkérés sem segített a kék-fehéreken. Fotó: KSE Basket

Szombaton kiegyensúlyozott mérkőzést játszott a Kézdivásárhely SE és a Temesvári Poli, az első félidőben a házigazdák, a másodikban a kézdivásárhelyi alakulat volt eredményesebb pontszerzésben, ám végül a Béga-parti alakulat húzta be a győzelmet. A KSE-nél Simpson 22, illetve Bage 15 pontja mellett említést érdemel a sérülés után visszatért, U15-ös korosztályú Benedic remek játéka, aki 14 pontot tett a közösbe.

Temesvári Poli–Kézdivásárhelyi SE 67–65 (21–19, 22–16, 12–16, 12–14).
A KSE pontszerzői: Simpson 22, Bade 15 (3 hárompontos), Benedic 14, Lénárt 5 (1), Domokos 4, Zoller 3, Tiboldi 2.

Vasárnap, bár a házigazdák szerezték az első pontot (1–0), majd a csapatok felváltva vezettek 5–6-os állásig, Claudio Garcia Morales lányai lassan, de biztosan átvették az uralmat, és 4 perccel a negyed vége előtt Domokos kosarával ötpontos vezetést szereztek (5–10). Nem sikerült azonban tovább növelni az előnyt, és a házigazdák az utolsó akció során kétpontosra csökkentették hátrányukat (12–14).

A második negyedben a KSE állva hagyta ellenfelét, a 16. percben már tíz ponttal vezettek a kézdiek (14–24), ám ezzel kifújt a kék-fehér gépezet, két perccel a negyed vége előtt már 22–24 volt az állás, 26–27-nél vonultak pihenőre a felek. A KSE kezdeti lendülete érezhetően megtört, a harmadik negyed borzalmasan indult számára, a Poli 10–0-ás rohamára nem tudtak válaszolni, és a hazaiak előnye az utolsó játékrészben is egyre nőtt. A számok mindennél beszédesebbek: a temesváriak 32 pontjára mindössze kilenccel tudtak válaszolni a kézdiek.

Lénárt Adolf ügyvezető menedzser szerint a csapatnak össze kell még csiszolódni, ám erre a következő forduló előtt bőven lesz idő.

Temesvári Poli–Kézdivásárhelyi SE 58–36 (12–14, 14–13, 15–3, 17–6).
A KSE pontszerzői: Simpson 11, Bade 9, Domokos 6, Benedic 6, Todor 2, Zoller 2.

A fővárosban kapott ki a Sepsi-SIC II.

A Nedeljko Lazić irányította Sepsi-SIC II. is bemutatkozott az 1. Ligában, a hétvégén a Bukaresti Sportul Studențesc vendége volt. A szombati mérkőzésen a lányok nagy különbséggel alulmaradtak a házigazdával szemben. A második összecsapáson már kiegészült a háromszékiek kerete, a felnőtt csapatban is játszó Mikes Lana, Ilinca Belegante és Nemes Gréta hármasával, akik segítségével szorosabb mérkőzést vívott egymással a két csapat, azonban 1 ponttal ezen a meccsen is alulmaradtak a lányok.

Sportul Studențesc–Sepsi-SIC 87–43 (28–10, 20–9, 19–16, 20–8)
Sepsi-SIC: Holló 14, Váncsa K. 2, Boga-Kiss 5, Toma 13, Péter, Tusa 5, Dávid 2, Kádár, Czompók A. 2, Czompók D.

Sportul Studențesc–Sepsi-SIC 65–64 (14–18, 17–20, 17–14, 17–12)
Sepsi-SIC: Holló 8, Mikes 13, Nemes 14, Belegante 12, Toma 16, Tusa 1, Váncsa K., Boga-Kiss, Dávid, Kádár, Péter, Czompók A.