A montenegrói és a svéd kosárlabdázó korábban már játszottak Marosvásárhelyen, mindketten meghatározó tagjai voltak az időközben megszűnt Maros KK-nak.
A 34 éves, 199 cm magas Gajovic két bajnoki döntőt és egy kupadöntőt játszott a marosvásárhelyi csapat színeiben, később pedig a Nagyváradi VSK-val bajnoki címet nyert. Az elmúlt szezonban a FC Argeș Pitești csapatában játszott. Nagy tapasztalattal rendelkezik, több mint 200 mérkőzésen van túl a román bajnokságban.
A 29 éves, 191 cm magas Person a 2017–2018-as idényben szerepelt a marosvásárhelyi együttesben. A Nemzeti Ligában játszott még a Pitești és a SCMU Craiova gárdájánál. Az előző szezont hazájában a Sodertalje Kings együttesénél töltötte, amellyel bajnoki elődöntőt vívott. Továbbra is tagja a svéd válogatottnak.
A marosvásárhelyi klub korábban megállapodott a városban nevelkedett Sólyom Botonddal, aki az elmúlt 6 évet Magyarországon, a budapesti Vasas Akadémián töltötte. A VSK az előző szezonbeli keretből minden játékossal megegyezett, így az élvonalba való feljutást kiharcolt sportolók a Nemzeti Ligában is a klub színeiben játszanak.
A Marosvásárhelyi VSK George Trif vezetőedző irányításával ezen a héten kezdte el a felkészülést az élvonalbeli idényre. A keretben még vannak hiányzók, mivel Valdislav Solopa egyelőre nem épült fel teljesen a sérüléséből, de hamarosan csatlakozhat a társakhoz, a szintén sérült Bölöni Tamás viszont még egy ideig nem edzhet.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Izgalmakban gazdag nap vár ránk a képernyő előtt, számos sportág eseményeit követhetjük. A vasárnapi programból kiemelkedik az FK Csíkszereda első idei bajnoki mérkőzése, valamint a magyar kézi-, és vízilabda-válogatott újabb Európa-bajnoki összecsapása.
Baleset történt szombaton délután fél öt körül Tusnádfürdőn, a várost átszelő E578-as nemzetközi úton. Ketten megsérültek.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.
Sokkoló eset történt az Egyesült Államokban: Pennsylvania államban egy 11 éves fiú lelőtte az apját, miután az elvette tőle a játékkonzolját.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!