A háromszéki gárda toronymagas esélyes volt a másodosztályú ellenlábasával szemben a kupasorozat negyeddöntőjében. A párosítás mind a két mérkőzését szombaton este, illetve vasárnap délután saját közönsége előtt a Szabó Kati Sportcsarnokban játszotta le a Sepsi-SIC,
amely nem bízott semmit a véletlenre és mindkétszer kiütéses sikert ért el.
A sepsiszentgyörgyi játékosok mindkét találkozón rendkívül eredményesek voltak támadásban, előbb 97, majd 104 pontot hoztak össze, de a védekezésükre is összpontosítottak, nagyon kevés kosarat engedtek az Alexandriának.
A Sepsi-SIC különösebb megerőltetés nélkül bejutott a Román Kupa négyes döntőjébe, ahová eddig mellette még az Aradi FCC Baschet kvalifikálta magát, szintén kettős sikerrel búcsúztatta a Bukaresti Rapidot.
Hozzájuk minden bizonnyal a Konstancai CSM és a CSM Târgoviște fog csatlakozni, amelyek fölényesen győztek az első meccsükön a Bukaresti Agronomia, illetve a Kolozsvári U ellen.
Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!