A háromszéki gárda toronymagas esélyes volt a másodosztályú ellenlábasával szemben a kupasorozat negyeddöntőjében. A párosítás mind a két mérkőzését szombaton este, illetve vasárnap délután saját közönsége előtt a Szabó Kati Sportcsarnokban játszotta le a Sepsi-SIC,
amely nem bízott semmit a véletlenre és mindkétszer kiütéses sikert ért el.
A sepsiszentgyörgyi játékosok mindkét találkozón rendkívül eredményesek voltak támadásban, előbb 97, majd 104 pontot hoztak össze, de a védekezésükre is összpontosítottak, nagyon kevés kosarat engedtek az Alexandriának.
A Sepsi-SIC különösebb megerőltetés nélkül bejutott a Román Kupa négyes döntőjébe, ahová eddig mellette még az Aradi FCC Baschet kvalifikálta magát, szintén kettős sikerrel búcsúztatta a Bukaresti Rapidot.
Hozzájuk minden bizonnyal a Konstancai CSM és a CSM Târgoviște fog csatlakozni, amelyek fölényesen győztek az első meccsükön a Bukaresti Agronomia, illetve a Kolozsvári U ellen.
Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.
Az átlagnézőszámokat tekintve az előkelő harmadik helyen áll a Marosvásárhelyi ASA, amelynek mérkőzéseire többen látogatnak ki, mint a Sepsi OSK találkozóira a labdarúgó 2. Ligában.
Keresési akció zajlik Kovászna megye területén, miután egy személy március 4-én arról értesítette a hatóságokat, hogy egy ismeretlen férfit látott a Olt folyó partján, Sepsibükszád térségében.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
Már csak elvétve találunk olyan töltőállomásokat, ahol a benzin ára is ne haladná meg a literenkénti 8 lejes lélektani határt.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!