Hirdetés

Két éve Maros KK nélkül, azóta nem sikerült újraéleszteni

Maros KK–Temesvári Timba mérkőzés 2018. március 21-én, ez volt a marosvásárhelyi csapat utolsó jelenése haza pályán
Fotó: Haáz Vince

2020. március 26., 10:55

Napra pontosan két éve, hogy megszűnt a marosvásárhelyi sport közkedvelt és kiemelkedő férfi kosárlabdacsapata, a Maros KK. Azóta hiába voltak próbálkozások a sportág újraélesztésére a városban, ezek kudarcot vallottak.

2020. március 26., 10:55

Az elmúlt évtizedben a nagy népszerűségnek örvendett együttes meghatározó szerepet játszott a város sportéletében. A Maros KK örök másodikként vonult be a hazai kosárlabdázás történelmébe, hiszen a belföldi sorozatokban három bajnoki és két kupadöntőt játszott, de ezeket mind elveszítette. 

A Maros KK három alkalommal is a bajnoki trófeáért küzdött a Nemzeti Ligában: 2013-ban és 2015-ben az azóta szintén felbomlott, rekordbajnok Asesoft Ploiești-tel csapott össze a döntőben, 2016-ban pedig a Nagyváradi VSK-val. Utóbbi párharcban a mindent eldöntő ötödik összecsapáson, idegenben maradt alul.

Hirdetés

A Román Kupában még ennél is közelebb álltak a diadalhoz a Tigrisek: 2015-ben nyert helyzetből buktak el a Temesvári KK ellen, 2017-ben pedig az emlékezetes, sokat vitatott döntőben az utolsó másodpercekben kaptak ki a Kolozsvári U-BT-től.

A klubnál időközben megjelentek az anyagi problémák, ezzel együtt pedig az eredmények is elmaradtak a várakozásoktól, és a csapatnak már nem sikerült megtartania helyét a legjobbak között. Az évek során felhalmozódott adósságok, illetve a támogatások megvonása elkerülhetetlenül az összeomláshoz vezettek.

Ez végül 2018. március 26-án következett be, amikor a súlyos anyagi problémák ellehetetlenítették a folytatást, így a Maros KK szezon közben, a bajnokság alapszakaszának lejártával kénytelen volt visszavonulni.

Ezzel lezárult egy újabb fejezet a marosvásárhelyi kosárlabdázás történelmében. A folytatásra viszont nem kellett sokat várni, a következő szezonban ugyanis a Városi Sportklub színeiben egy új kosárlabdacsapat indult, amely lényegében a felbomlott Maros KK-ra alapult.

A megváltozott bajnoki rendszerben a VSK újonnan megalakult klubként csak a Nemzeti Liga harmadik értékcsoportjában kapott helyet, ahol azonban hozta a tőle elvárt színvonalat, igaz, nem volt különösebben nehéz dolga a mezőnyben, és végül az alsóházi rájátszásban a 11. helyet szerezte meg.

A csapatot azonban ezúttal sem kímélték az anyagi gondok, amelyek már a szezon közben megjelentek, így a jelenlegi bajnoki idényre hiába voltak komoly céljai a VSK-nak, a bizonytalan helyzet miatt nem vállalta az indulást. Az utóbbi két évben tehát Marosvásárhely felnőtt szinten másodszor maradt csapat nélkül a hazai kosárlabda mezőnyében.

A klub jelenleg az ifjúságiakkal a másodosztálynak számító 1. Ligában érdekelt, de ott is csak tengődik, valódi célkitűzés nélkül.

Mindent egybevéve az, hogy mikor lesz újra Marosvásárhelynek olyan kosárlabdacsapata, amely ismét dicsőséget szerez a városnak és a Dzsungel szurkolóinak, egyelőre a nagyon távoli jövő titka marad.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Hadnagy Attila az év utolsó meccséről, erősítésekről és az újabb Niczuly-csetepatéról

A Sepsi OSK sportigazgatója, Hadnagy Attila rövid betekintést nyújtott az év utolsó mérkőzésére készülő Sepsi OSK kulisszái mögé, szó esett a téli átigazolási időszakban várható erősítésekről, illetve Niczuly Rolandról is.

Ilyés Róbert a kontinens legképzettebb edzői közé lépett

Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője megszerezte az UEFA Pro Licencet, amely a kontinens legmagasabb edzői képesítésének számít. Az 51 éves szakember közösségi oldalán jelentette be, hogy sikeresen lezárta a többéves képzési folyamatot.

Székelyhon

Már ma este több százan tüntetni vonultak az oknyomozó dokumentumfilmben feltárt visszaélések miatt

Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.

`
Krónika

Megfizetünk az autóért: tudnivalók a gépjárműadó emeléséről

Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.

Krónika

Oknyomozó portál: az igazságszolgáltatást politikusokból, bírákból és ügyészekből álló érdekcsoport tartja a markában

Az igazságszolgáltatási rendszer egy bírákból és politikusokból álló érdekcsoport kezébe került – állítja a Recorder oknyomozó portál egy szerdán nyilvánosságra került, Foglyul ejtett igazságszolgáltatás című dokumentumfilmben.

Főtér

A bölény az új medve, az állatok elkezdtek bejárni a gazdaságokba, az emberek félnek este kimenni – hírek kedden

Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.

Ez is érdekelheti

A második meccs is zsebben, útban a címvédés felé a Sepsi-SIC

Magabiztos játékkal és kettős sikerrel jutott be a női kosárlabda Román Kupa négyes döntőjébe a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, a címvédő a Kolozsvári U-t búcsúztatta.

Sima hazai siker, fél lábbal már a Final Fourban a Sepsi-SIC

Meggyőző teljesítménnyel rukkolt elő kedd délután a háromszéki gárda, amely legyőzte a Kolozsvári U együttesét a női kosárlabda Román Kupa negyeddöntőjének első meccsén, így előnyből várhatja a visszavágót.

Az Euroliga győzelemtől a kincses városig

Indítunk rögtön egy időutazással, repüljünk vissza az időben egy szűk három évtizedet...

Kissé ráijesztett a hibátlan éllovasra a marosvásárhelyi kosárcsapat

Meglepetést ugyan nem tudott okozni, de a mérkőzés második negyedében szinte teljesen ledolgozta hátrányát a Marosvásárhelyi VSK, amely végül sima vereséget szenvedett a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokságot vezető Nagyváradi VSK-tól.

Ebben a bajnoki idényben harmadszor jutott száz fölé a Sepsi-SIC

Könnyed ujjgyakorlatnak bizonyult a Sepsi-SIC számára a 6. fordulóból elnapolt mérkőzés pótlása, Zoran Mikes alakulata nagyon elverte a vendég Bukaresti Agronomiát a Szabó Kati Sportcsarnokban.

Kikapott a Brassótól, elúszott a felsőház esélye a gyergyói kosarasok számára

A Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares a Brassói CSU csapatát látta vendégül vasárnap a férfi kosárlabda 1. Ligában. A vendégek elképesztő pontossággal szórták a triplákat, és győzelmük azt is jelenti, hogy a gyergyóiak az alsóházban folytatják.

Leiskolázta fővárosi ellenfelét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC

Újabb fölényes győzelemmel jelezte erejét a Sepsi-SIC, amely vasárnap délután a Bukaresti Sportult fogadta a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 8. fordulójában. A háromszékiek végig domináltak, átlépték a százpontos határt, és meggyőző játékkal nyertek.

Magyarországi szakmai partnerséggel áll új pályára a székelyföldi kosárlabda

Nagy lépés a székelyföldi kosárlabdában: szakmai együttműködési megállapodás született a soproni és debreceni akadémiák, valamint hét székely klub között. A cél az utánpótlás fejlesztése és új lehetőségek megnyitása a tehetséges fiatalok számára.

Vereséggel búcsúzott az Európa Kupától a Sepsi-SIC

Lejátszotta utolsó csoportmeccsét a női kosárlabda Európa Kupa idei kiírásában a Sepsi-SIC, amely csütörtök este az olasz GEAS Basketet fogadta. A háromszéki csapat szeretett volna szépen zárni, ám nem sikerült meglepnie a továbbjutásért küzdő ellenfelét.

Fordulatos mérkőzés, drámai gyergyói vereség a Kolozsvári U II-től

Hiába dolgozta le 15 pontos hátrányát és fordított a gyergyószentmiklósi kosárlabdacsapatnak, drámai végjáték után alulmaradt a Kolozsvári U II-vel szemben.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!