Két év után játszottak újra mérkőzéseket a gyergyószentmiklósi kosárlabdázó fiúk

Gergely Imre 2022. február 13., 10:51 utolsó módosítás: 2022. február 13., 12:53

Az U19-es korosztályú kosárlabda-bajnokság egy tornájának volt házigazdája szombaton a Gyergyószentmiklósi ISK csapata. A gyergyói fiúk két év szünet után játszottak újra hivatalos mérkőzést. Egy vereség után megszületett az első győzelem is.

Fotó: Gergely Imre

Több tekintetben is újdonság volt az esemény: egyrészt, mert 2020 februárja után először léphettek pályára bajnoki meccsen a fiúk, másrészt pedig ezek voltak a gyergyószentmiklósi kosárlabdázás történetének első U19-es mérkőzései. Korábban nem volt csapata ebben a korosztályban a városnak.

A két éves szünetet a járvány, és az azzal kapcsolatos vállalhatatlan követelmények okozták, amint Kercsó Zoltán edző elmondta, múlt szezon a kötelező PCR-tesztek miatt a normál bajnoki idénynek a négyszeresébe került volna.

Most azonban visszatért a csapat, amelynek a játékosai közben „öregedtek” két évet, így az U19-es bajnokságba jelentkeztek. A társaságból hárman vannak, akik ehhez a korosztályhoz tartoznak, a többiek 1-2 évvel fiatalabbak. Így előzetesen nem nagyon lehetett sejteni, hogy mire is lesz képes az együttes.

A CSM Ploiești elleni első mérkőzés elején nem is tudták kihozni magukból amit tudnak, több, mint 20 pont is volt a vendégek előnye, de aztán összeszedték magukat a gyergyóiak, ami ugyan a győzelemhez nem volt elég, de ahhoz igen, hogy egy izgalmas, jó meccs végén tapsolhatták meg őket a jó hangulatot teremtő nézők.

A Ploiești ezután a torna harmadik résztvevőjét, a Bukaresti CN Aurel Vlaicu csapatát is legyőzte, így a Gyergyói ISK– Aurel Vlaicu meccs a csoport második helyéről döntött. A két fáradt csapat küzdelméből a jobbik jött ki győztesen és ez a gyergyószentmiklósi volt, 91–84-re nyertek a házigazdák, és második helyezettként várhatják a következő torna sorsolását.

Kercsó Zoltán edző elégedett a látottakkal, a kezdeti nehézségek után két jó meccset játszottak a tanítványai.