A ranglista végén elhelyezkedő csíkszeredaiak hazai győzelem után készültek a fővárosi kiszállásra, négy nappal korábban 85–73 arányban sikerült nyerniük a középmezőnyben található Konstancai Athletic ellen.
Biztatóan kezdte a péntek esti fővárosi mérkőzést a székelyföldi gárda, amely 28 pontig jutott az első negyedben. Innen azonban elkezdődött a lejtmenet, a következő két játékrészben egyértelműen a Steaua volt fölényben. Az utolsó tíz percet 20 pontos hátrányból kezdte a VSK, amely ugyan a végéig folyamatosan dolgozta le a hátrányát, de már csak szépíteni tudott az eredményen.
A VSK Csíkszereda négy győzelemmel és tizenhárom vereséggel visszacsúszott a sereghajtó pozícióba, előtte a Bukaresti Rapid is ezzel a mérleggel rendelkezik. A menetrend szerint Lászlófy Botond vezetőedző csapata legközelebb a bajnoki szünetet követően március 2-án lép pályára, amikor a SCMU Craiovát fogadja.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Jövő év végére készülhet el a Székelyföldön is áthaladó Brassó–Bákó autópálya eredetileg idénre várt megvalósíthatósági tanulmánya.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!