Eltelt az első negyed fele, amikor Bodó Tamás megszerezte a Gyergyói ISK-VSK csapatának első pontjait, de ekkor már 12–0-ra vezetett a házigazda Voluntari, ez mint később kiderült, már ledolgozhatatlan hátránynak bizonyult. A nyitó játékrész végén pedig 22–6 volt az állás.
A felzárkózás a második negyedben sem kezdődött el, ott tovább nőtt az Ilfov megyeiek előnye, a félidőben már 25 pont volt a különbség. Innen azonban összekapta magát és elindult felfelé a gyergyói csapat, egyre szűkült a távolság a két fél között, és egyáltalán nem látszott elképzelhetetlennek, hogy ebből akár egy bravúros fordítás is lehet. 4 és fél perccel a vége előtt mindössze 6 pontra jött fel a gyergyószentmiklósi együttes, de 79–73 után már nem sikerült tovább közeledni. A véghajrá ismét a hazaiaké volt, akik végül 93–80-ra nyerték az összecsapást.
„Egy 5 első ligással felálló csapat ellen maradtunk alul. Keretünkből többen hiányoztak, a héten a betegségek miatt nem tudtunk teljesértékű edzésmunkát végezni. A hat órás út után nehezen tudtunk belelendülni a mérkőzésbe és ez egy 12–0-s pofont jelentett az elején. Az első negyedet 22–6-tal zártuk és a második elején sem voltunk meccsben. De aztán lépésről lépésre a csapatunk megmutatta, hogy fel tudja venni a lépést az 5 első ligás, köztük egy moldáv légióssal, valamint az amerikai hátvéddel. Visszajöttünk 6 pontra. Ott egy eladott labda és két kihagyott dobás után nem tudtuk átvenni a vezetést.
Köszönjük azoknak a gyergyói szurkolóknak, akik ide is eljöttek nekünk szurkolni. Meglepő és jóleső érzés. Folytatás hétvégén a Bukaresti Știința ellen” – összegzett Kercsó Zoltán, a gyergyóiak edzője.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
„Soha nem táncoltam a néped sírjain” – így reagált a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a Magyar Péter által megfogalmazott vádakra.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!