Későn ébredtek a gyergyói kosarasok

Gergely Imre 2023. november 26., 17:33 utolsó módosítás: 2023. november 27., 08:53

Az első negyedet elrontotta a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK és ez megpecsételte a Voluntari otthonában játszott vasárnapi mérkőzés sorsát. A férfi kosárlabda másodosztályban a házigazdák otthon tartották a pontokat.

Későre kezdett el játszani a gyergyói csapat. Korábbi felvétel Fotó: Leopold Tamás

Eltelt az első negyed fele, amikor Bodó Tamás megszerezte a Gyergyói ISK-VSK csapatának első pontjait, de ekkor már 12–0-ra vezetett a házigazda Voluntari, ez mint később kiderült, már ledolgozhatatlan hátránynak bizonyult. A nyitó játékrész végén pedig 22–6 volt az állás.

A felzárkózás a második negyedben sem kezdődött el, ott tovább nőtt az Ilfov megyeiek előnye, a félidőben már 25 pont volt a különbség. Innen azonban összekapta magát és elindult felfelé a gyergyói csapat, egyre szűkült a távolság a két fél között, és egyáltalán nem látszott elképzelhetetlennek, hogy ebből akár egy bravúros fordítás is lehet. 4 és fél perccel a vége előtt mindössze 6 pontra jött fel a gyergyószentmiklósi együttes, de 79–73 után már nem sikerült tovább közeledni. A véghajrá ismét a hazaiaké volt, akik végül 93–80-ra nyerték az összecsapást.

Fotó: Leopold Tamás

„Egy 5 első ligással felálló csapat ellen maradtunk alul. Keretünkből többen hiányoztak, a héten a betegségek miatt nem tudtunk teljesértékű edzésmunkát végezni. A hat órás út után nehezen tudtunk belelendülni a mérkőzésbe és ez egy 12–0-s pofont jelentett az elején. Az első negyedet 22–6-tal zártuk és a második elején sem voltunk meccsben. De aztán lépésről lépésre a csapatunk megmutatta, hogy fel tudja venni a lépést az 5 első ligás, köztük egy moldáv légióssal, valamint az amerikai hátvéddel. Visszajöttünk 6 pontra. Ott egy eladott labda és két kihagyott dobás után nem tudtuk átvenni a vezetést.

Szakmai szemmel nézve a védekezésünk sokat javult, aminek örülök. Most talán a támadásban beszédülhetett volna pár labda, vagy stressz helyzetben élesebb döntéseket kellett volna hoznunk. Összességében nem volt egy rossz mérkőzés.

Köszönjük azoknak a gyergyói szurkolóknak, akik ide is eljöttek nekünk szurkolni. Meglepő és jóleső érzés. Folytatás hétvégén a Bukaresti Știința ellen” – összegzett Kercsó Zoltán, a gyergyóiak edzője.