Mint ismert, a sportági szövetség március 12-én jelentette be, hogy a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos intézkedések miatt március 31-ig felfüggeszti mind a női, mind a férfi Nemzeti Liga küzdelmeit, végül meghosszabbították ezt az időszakot, majd jövő hónapban újabb döntést hoznak az esetleges folytatást illetően.
A harmincnapos szükségállapot ideje alatt az edzések is tiltottak, ugyanis a sportolók, szakmai stábok és az alkalmazottak egészsége mindennél fontosabb.
„A szakszövetség döntését követően klubunk egyeztetett a játékosokkal, akik példamutatóan és megértően viszonyultak a kialakult helyzethez. Néhányan már hazautaztak, páran a városban maradtak, viszont teljes mértékben betartják a hatóságok javaslatait, és otthonaikban töltik az idejük nagy részét.
A játékosok számára is az a legjobb, ha családi környezetben vészelik át ezt az embert próbáló időszakot, ha pedig jövő hónapban mégis a folytatás mellett döntene a szövetség, akkor a kosárlabdázók természetesen a rendelkezésünkre állnak” – nyilatkozta Rusz István, a Sepsi-SIC ügyvezető igazgatója.
Hozzátette, a szakszövetségnél az esetleges eredményhirdetésről egyelőre nem esett szó, azonban Európában vannak olyan bajnokságok – például Magyarországon –, ahol lezárták a pontvadászatokat eredményhirdetés nélkül, valamint akadnak olyanok is – Lengyelország, Svédország, Szerbia, Németország –, ahol a lezárást követően hirdettek eredményt.
A háromszéki sportvezető kiemelte, visszatekintve az elmúlt hónapokra, elmondhatják, hogy
a koronavírus-járvány ellenére újabb sikeres szezon van mögöttük.
Az alapszakaszban mind a tizenkét mérkőzést megnyerték, a középszakaszban pedig kilenc győzelem és egy vereség volt a mérlegük, így a rájátszásnak sorozatban hatodszor első kiemeltként vághattak volna neki, amire aztán a kialakult helyzet miatt nem került sor. Továbbá, ötödször ünnepeltek Román Kupa-győzelmet, valamint az Európa-kupában továbbjutottak a csoportból, nyolc mérkőzésből ötször győztesen hagyták el a pályát.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!