Az első percekben a VSK Csíkszereda vezetett az Erőss Zsolt Arénában megrendezett mérkőzésen, de ezt követően a vendégek átvették a vezetést. Az első szünetig viszont újra magára talált a hazai gárda, és hárompontos csíki előnnyel kezdődött el a második negyed.
Ezután a vendégek újra egyenlítettek, és fej-fej mellett haladtak a csapatok, de negyed végén újra a VSK dobott eredményesebben kosárra, így az összecsapás felénél Lászlófi Botond tanítványainak hat pont volt az előnyük.
Aztán a harmadik játékrészt teljes egészében a székelyföldi együttes uralta,
és tizenhét ponttal elhúzott.
Az utolsó játékrészben feljavult a vendégek játéka, és főleg az egymást követő három hárompontos dobásuknak köszönhetően felzárkóztak. Az utolsó percekben viszont taktikailag tökéletesen játszottak Lokodiék, és magabiztos győzelmet arattak.
Férfi kosárlabda, Nemzeti Liga, C értékcsoport, 13. forduló:
VSK Csíkszereda–Bukaresti Aurel Vlaicu 81–65 (24–21, 16–13, 24–13, 17–18)
A hazai csapat pontszerzői: Movileanu 16 (4), Magusar 15 (1), Pierce 14, László Botond 14 (2), Olariu 14, Lokodi 6, Nagy Sándor 2. Játszott még: László Arnold, László Tamás, Zerkula
További eredmények:
CSM Focșani–Marosvásárhelyi VSK 53–91 (15–18, 9–23, 19–22, 10–28)
Bukaresti Rapid–Galaci Phoenix 69–94 (19–8, 12–37, 17–29, 21–20)
Zsilvásárhelyi ACS–Kolozsvári Universitatea 78–74 (25–16, 13–23, 15–15, 25–20)
Bukaresti Agronomia–Máramarosszigeti VSK 57–84 (12–21, 18–19, 13–27, 14–17)
A következő forduló (december 19–22.) műsora:
Marosvásárhelyi VSK–Zsilvásárhelyi ACS
Kolozsvári Universitatea–VSK Csíkszereda
Máramarosszigeti VSK–CSM Focșani
Galaci Phoenix–Bukaresti Agronomia
Bukaresti Aurel Vlaicu–Bukaresti Rapid
Ranglista:
1. Galaci Phoenix 25 pont (12 győzelem/1 vereség)
2. Marosvásárhelyi VSK 25 (12/1)
3. Máramarosszigeti VSK 22 pont (9/4)
4. Zsilvásárhelyi ACS 22 (9/4)
5. Bukaresti Rapid 20 (6/8)
6. CSM Focșani 19 (7/5)
7. VSK Csíkszereda 18 (5/8)
8. Bukaresti Agronomia 17 (4/9)
9. Bukaresti Aurel Vlaicu 14 (1/12)
10. Kolozsvári Universitatea 13 (0/13)
Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.
Hetvennégy nap után nyert ismét bajnoki mérkőzést a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában, és mikor, ha nem a legjobbkor: a pénteken este hazai pályán a második félidőben talpra állva húzta be az FC Botoșani elleni kiesési rangadót.
Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.
A magyar kormány semmilyen elszigetelést, retorziót nem támogat Romániával szemben – jelentette ki pénteken Orbán Viktor.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!