Kapitánya nélkül aratott nagy győzelmet a vásárhelyi kosárcsapat

Horváth Bálint Ottó 2023. április 28., 21:18 utolsó módosítás: 2023. április 28., 21:21

Idegenben szerzett előnyt a Marosvásárhelyi VSK a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásában, a 11–14. helyekért zajló küzdelemben. A vásárhelyiek Sánta Szabolcs csapatkapitány hiányában 85–77-re győztek a Petrolul Ploiești ellen.

A végén nem adta ki a kezéből a vezetést a VSK, köszönhetően főleg Gajovic nagyszerű játékának. Korábbi felvétel Fotó: Rab Zoltán

A Román Kosárlabda Szövetség fellebbviteli bizottsága elutasította a fellebbezést, amelyet a VSK a Bukaresti Laguna elleni, a bajnokság második szakaszának utolsó előtti fordulójában lejátszott hazai mérkőzés után Sánta Szabolcs két fordulóra való eltiltásáról szóló döntés ellen nyújtott be. Miután a vásárhelyi csapatkapitány a Bukaresti Steaua elleni mérkőzésen letöltött egy fordulót az eltiltásából,

nem léphetett pályára Ploieşti-en, ezt a határozatot a klub akkor kapta kézhez, amikor a csapat már elutazott a péntek esti találkozóra, így Sánta kénytelen volt a kispadról buzdítani a csapattársait.

A vásárhelyiek kezdték jobban a mérkőzést, az első negyed második felében azonban egyetlen pontot sem tudtak szerezni, a házigazdák pedig egy 16–0-s sorozattal komoly lépéselőnybe kerültek. Ezután viszont magukra találtak és fokozatosan zárkóztak fel a VSK játékosai, akik a Mathis, Lowrance és Gajovic alkotta hármas kosaraival a szünetig két pontra csökkentették a hátrányukat.

A harmadik játékrész elején ismét elhúzott a Petrolul, ezt követően azonban a marosvásárhelyi csapaton volt a sor, hogy egymás után dobja a pontokat, egy 12–0-s sorozattal a javára fordította az eredményt, és Martinic kosarával három pontos előnyre tett szert.

A végéig pedig már nem adta ki a kezéből a vezetést a VSK, köszönhetően főleg Gajovic nagyszerű játékának, aki 12 pontot hozott össze az utolsó negyedben.

Az egyik fél két győzelméig tartó párharcban a Marosvásárhelyi VSK elvette a Petrolul pályelőnyét, és jövő héten kedden 19 órától hazai közönség előtt harcolhatja ki a továbbjutást. Amennyiben az ellenfélnek sikerül az egyenlítés, a harmadik összecsapást május 6-án, szombaton Ploiești-en rendezik.

Férfi kosárlabda, MozzartBet Liga, rájátszás, alsóház, a 11–14. helyekért:
Petrolul Ploiești–Marosvásárhelyi VSK 77–85 (28–17, 13–22, 15–20, 21–26).
A VSK pontszerzői: Mathis 24, Gajovic 22, Borșa 12, Lowrance 11, Martinic 7, Person 5, Bölöni 4. Játszott még: Engi, Mureșan, Nistor.