Izgalmas mérkőzéssel indította a szezont a KSE kosárlabdacsapata

Csulak Noémi 2022. október 01., 22:32 utolsó módosítás: 2022. október 01., 22:36

A női kosárlabda Nemzeti Liga nyitótornáján a Kézdivásárhelyi SE a Konstancai CSM ellen játszott. A fővárosban rendezett izgalmas mérkőzés után győzedelmeskedtek a tengerpartiak ellen.

Előnyt szereztek az elején, ezt megőrizték a végéig Fotó: Facebook/CSM Constanta Baschet

Az első negyedet a felsőháromszéki lányok 5 ponttal nyerték meg, míg a második tíz percben kihasználva a konstancai együttes hibáit, növelték az előnyüket, és 35–25-ös eredménnyel vonultak a szünetre.

A folytatásban a kék-mezes kézdivásárhelyiek gyengébben teljesítettek, az ellenfél pedig 13–11-re megnyerte a harmadik negyedet. Az utolsó játékrész kiegyensúlyozott volt, ezt mutatja, hogy 18–18-ra végeztek.

A KSE így megőrizte előnyét, és megérdemelten győzött 64–56-ra. A kézdivásárhelyiektől a legeredményesebb játékos Kozman Kriszta volt 14 ponttal, őt követi Biszak Boglárka és Taylor Hawks.