A csíkiak a nyitófordulóban hazai pályán 56:114-re kaptak ki az FC Argeş Piteşti gárdájától, a második fordulóban pedig 68:50-es vereséget szenvedtek Focşani-ban.
A csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában vasárnap délután megrendezett összecsapáson a vendégek az első három negyedben folyamatos növelték előnyüket, 30 perc után 26 ponttal vezettek, és ezt a különbséget a meccs végéig tartani tudták.
Román férfi kosárlabda-bajnokság, alapszakasz, 3. forduló:
VSK Csíkszereda–CSM Ploieşti 63:89 (14:22,17:20, 17:32, 15:15)
A hazai csapat pontszerzői: Branislav Vujadinović 17 (2x3), Mihajlo Bogdanović 16 (2x3), Lock Wan Lam 15 (1x3), Lazar Đurović 9, Nicolae Ciucă 4 és László Arnold 2. Játszott még: Cornel Cioacătă, Kelemen Norbert, Adorján Tamás és Zerkula Zoltán
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!