A csíkszeredaiak a lehető leggyengébben kezdték a mérkőzést, az első negyedben mindössze öt pontot dobtak, de a másodikban sem tudtak lényegesen javítani, így a nagyszünetig összesen csak tizennégy pontig jutottak. A tornaházigazda oltyán gárda ellenben szórta a kosarakat, és nagyban eldöntötte a meccset.
A fordulás után a VSK összekapta magát, és ellenfele szintjére tudott emelkedni, de esélytelen volt arra, hogy legalább közelebb férkőzzön a tabellán.
Lászlófy Botond vezetőedző csapata – amelynél a legeredményesebbek ezúttal a belföldi játékosok voltak – csütörtökön 19.30-tól a Bukaresti Dinamóval játszik a craiovai torna második játéknapján.
Férfi kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz:
SCMU Craiova–VSK Csíkszereda 84–54 (19–5, 23–9, 21–21, 21–19).
A csíkszeredai csapat pontszerzői: Movileanu 15 (3), Corpodean 11, Stepherd 10 (2), Chatkevicius 10, Magusar 6, Șerbănescu 2. Játszott még: Bowman Jr., Lokodi, Zerkula, Olariu, László.
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Romániát 29 sportoló fogja képviseli a 2026-os téli olimpiai játékokon, amelyeket február 6. és 22. között rendeznek meg Olaszországban. A küldöttség összetételét csütörtökön délben hagyták jóvá.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!