Idegtépő meccsen nagyszerű gyergyói kosárgyőzelem

Gergely Imre 2023. december 16., 20:40 utolsó módosítás: 2023. december 16., 20:41

Óriásit küzdött a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK a Kolozsvári U csapatával a férfi kosárlabda Liga I szombati mérkőzésén. A meccs az utolsó fél percben dőlt el a gyergyóiak javára.

Rendkívül kiélezett csatát vívott a gyergyói gárda, amit végül meg is nyert. Korábbi felvétel Fotó: Leopold Tamás

Hazai kétpontossal indult a meccs, de a kolozsváriak innen nagyon belekezdtek és az első negyed végére tizeneggyel mentek. A második tíz percben kiegyensúlyozottabb lett a játék, rendre érkezett válasz a felek részéről a kapott kosarakra, a 10 pont körüli különbség állandósult, majd szünet előtt kezdett kapaszkodni az ISK-VSK, és hétre szűkült a különbség, 44–51 volt ekkor az állás. A harmadik periódusban Miller és Bodó játékára nem találta az ellenszert a kolozsvári együttes, a hazai védekezés pedig feljavult, ami azt eredményezte, hogy a gyergyóiak utolérték a vendégeket és rövid időre a vezetést is átvették, a játékrész végére azonban ismét a kincses városiak vezettek, de már csak három egységgel.

Fotó: Leopold Tamás

Idegtépő negyedik negyedet láthatott ezek után a gyergyószárhegyi csarnok közönsége. Óriási volt a küzdelem, 1-2 pont különbség állt az eredményjelzőn, hol az egyik fél, hol a másik javára. Fél perccel a vége előtt pedig 86–86-os döntetlen volt az állás. Miller 21 másodperccel a dudaszó előtt kihagyott, majd bedobott egy büntetőt, ezzel lett 87–86.

Bodó pedig labdát szerzett, megiramodott és látványos zsákolással 89–86-ra alakította a végeredményt.

Az amerikai Justin Millernek ez volt az utolsó mérkőzése a gyergyói csapatban és a győzelem szép elégtétel lehetett számára, hiszen a bajnokság első mérkőzésén épp a kolozsváriak ellen nem kapott játékjogot. A játékos és az ISK-VSK közös megegyezéssel bontott szerződést, Kercsó Zoltánék dolgoznak a légiós pótlásán.
Erre van még pár hetük, hiszen most jön a karácsonyi szünet, a gyergyószentmiklósi csapat legközelebb január hetedikén lép újra pályára Ploiesti-en.

„Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, mi akartunk lenni az elsők, akik legyőzik idén a kolozsváriakat.

Ez ugyan nem így történt, mert egy nappal korábban Jászvásáron kikaptak, de ez úgy gondolom, nem probléma, lényeg, hogy mi is legyőztük őket. Sok hiányzónk volt, Lokodi és sérülten vállalta a játékot, úgyhogy nem volt könnyű dolgunk.

Mindenképpen szeretném kiemelni Bodó Tamás teljesítményét, aki szerintem élete eddigi legjobb mérkőzését játszotta ma, de az egész csapat elismerést érdemel” - összegzett Kercsó Zoltán, az ISK-VSK vezetőedzője.