Jó lendülettel állt bele a meccsbe a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares, négy perc után nyolc ponttal vezettek a Nagyváradi CSU II. ellen. Az első negyed második felében azonban feljöttek a házigazdák, egyetlen pontra zsugorodott a különbség. Lokodi vezérletével új erőt kapott Kercsó Zoltán együttese és a negyed végére sikerült hárompontos előnyt megőrizniük.
Hasonló forgatókönyv szerint alakult a második tíz perc is: Olariu dobásánál már 23–31 volt a részeredmény. Megint feltámadtak ezután a nagyváradiak, és a szünet előtt be is érték a vendégeket, a félidőben 37–37 volt az állás.
Csillag hárompontosa nyitotta a harmadik periódust, ezt követően pedig egy adok-kapok játék jött, minden dobásra volt válasz, de a játékrész vége ismét a hazaiaké volt, akik 58–53-ra vezettek a záró negyed előtt. Nem nézett ki jól a tabella ennek az időszaknak az elején sem, egy pillanatban 63–53 is volt az állás.
Innen jött a talpra állás: Lokodi, Csillag és Magusar belelendült, és 67–67-nél utolérték a váradiakat.
Ezután felváltva vezettek 1-2 ponttal a felek, és ugyanilyen izgalmas volt a véghajrá. Egy perccel a meccs vége előtt Schmidt kétpontosával 74–74 -re egalizált a Nagyvárad, majd Olariu büntetőjével újra előnybe került a Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares.
Serbescu két büntetővel fordított, 76–75 után viszont már csak a gyergyóiak találtak be. Magusar hárompontossal fordított 21 másodperccel a vége előtt, és ugyancsak a szlovén játékos kezéből került a mindent eldöntő labda is a gyűrűbe, 80–76-ra nyert az ISK-VSK.
„Az idegekkel harcoltunk. Nagyvárad, amikor hazai pályán játszik és használja az A divíziós játékosait, akkor nagyon kemény játékerőt képvisel. Például a múltkori fordulóban legyőzték a csoportmásodik Kolozsvári U-t. Bár taktikailag nem voltunk annyira fegyelmezettek, de tisztességgel küzdöttünk.
– fogalmazott Kercsó Zoltán, a gyergyóiak edzője a mérkőzés után.
Nagyváradi CSU II.–Gyergyószentmiklósi ISK-VSK Antares 76–80 (20–23, 17–14, 21–16, 18–27).
Pontszerzők: Karol Schmidt 22, Andrei Topai 18, Eduard Tóth Serbescu 13, Armin Ignat 8, Raul Mureșan 6, Bogdan Pinzaru 3, Andrei Mester, Șerban Secman, Alexandru Morariu 2-2, illetve Lokodi Mátyás, Matevž Magušar és Raoul Olariu 17-17, Csillag Előd 16, Cebotari-Lungu Nicolae 8, Lénárt Arthúr 4, Vladimir Arnăut 1.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!