Idegenben is fölényesen nyert, nyolc között a Sirius KK

Horváth Bálint Ottó 2021. szeptember 29., 18:52 utolsó módosítás: 2021. szeptember 29., 18:58

Ahogyan várható volt, a Marosvásárhelyi Sirius KK az idegenbeli visszavágót is megnyerte a Triumf Botoșani ellen a női kosárlabda Román Kupa első körében.

Fotó: Haáz Vince

A vásárhelyiek kiütéssel, 114 pontig jutva nyerték meg a párharc múlt hétvégi hazai első mérkőzését, így nem volt kérdéses a továbbjutásuk.

A szerda délutáni visszavágón a Sirius KK ezúttal gyengén kezdett, az első negyedet még az időközben két légióssal megerősödött moldvaiak nyerték, de aztán Carmin Popa edző tanítványai magukra találtak, és a szünetben náluk volt az előny.

A folytatásban már esélyt sem adott ellenfelének a három amerikai játékossal felálló marosvásárhelyi csapat, amely a harmadik negyedet húsz pontos különbséggel zárta, és végül fölényesen győzött.

Kettős győzelmével a Sirius KK bejutott a kupasorozat legjobb nyolc együttese közé, és csatlakozott a játék nélkül negyeddöntős Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC és a Szatmárnémeti VSK (az előző szezon két döntőse), illetve a CSM Alexandria (ellenfele, a Gyulafehérvári CSU visszalépett), továbbá az első körből még továbbjutott Brassói Olimpia, CSM Târgoviște és Aradi FCC Baschet mellé. Az utolsó továbbjutó a Konstancai Phoenix és a Kolozsvári U közötti párharcból kerül ki, az első mérkőzést a tengerpartiak 76–61-re nyerték.